کلیسای جامع نوتردام

کلیسای جامع نوتردام(Notre Dame Cathedral)

کلیسای جامع نوتردام در شهر پاریس جذابیت بسیاری در بین گردشگران تور اروپا دارد. این کلیسا با قدمتی بیش از هفتصد سال از زیباترین کلیساهای اروپا است که در نزدیکی رود سن در مرکز پاریس قرار دارد و معماری آن به معنی واقعی کلمه خیره کننده وزیباست.

  کلیسای جامع نوتردام

کلیسای جامع نوتردام - « به معنی بانوی ما» - یکی از چشم نوازترین معماری های ساختمانی را داراست  و از مهم ترین بناهای مذهبی-تاریخی شهر پاریس است که شهرت بین المللی دارد به طوریکه بیش از 10 میلیون نفر در سال از کلیسای جامع نوتردام دیدن می کنند.

 کلیسای جامع نوتردام

کلیسای نوتردام یکی از عالی‌ترین نمونه‌های معماری گوتیک فرانسه بوده و در کنار برج ایفل، یکی از مشهورترین آثار تاریخی و نقاط برجسته در کشور فرانسه نیز محسوب می‌شود. دارای دو برج دو قلو است که هر کدام ۷۰ متر هستند. و ناقوس کلیسا در برج سمت راست تعبیه شده است که بزرگ ترین ناقوس کلیسای جهان است و حدود 13 تن وزن دارد و برای رسیدن به آن باید حدود 200 پله سنگی را بالا رفت. در حیاط کلیسا نیز یکصد مجسمه سنگی از پادشاهان فرانسه، مسیح مصلوب، مریم مقدس، کنده کاری ها، نقاشی روی چوب و دیوار و تصاویری از مسیح در همه جای سالن داخلی کلیسا قرار دارند.

 کلیسای جامع نوتردام

کلیسای جامع نوتردام  محل عبادت بسیاری از مردم بوده و است. داخل این کلیسا به قدری زیبا، عظیم و شگفت آور است که انسان تصور می کند وارد قصری عظیم شده است. این کلیسا سال هاست در شهر پاریس پا برجاست و از جاذبه های بسیار دوست داشتنی و چشم نواز تور اروپا است وگردشگران علاقمند، از سراسر جهان از آن دیدن می کنند. 

 کلیسای جامع نوتردام

 

بازدید 16708 دفعه
View My Stats