کلیسای نوتردام

کلیسای نوتردام ( Notre-Dame ):
کتاب گوژپشت نوتردام را خوانده اید؟ پس نام کلیسای نوتردام به گوش شما آشناست. کلیسایی واقع در مونترال که گفته می شود معمار آن (  James O'Donnell) پس از اتمام بنا به حدی تحت تاثیر نتیجه قرار گرفت که کاتولیک شد. طراحی این سازه به سبک گوتیک بوده و حدود 3200 نفر ظرفیت دارد.
کلیسای جامع نوتردام پاریس کلیسای معروفی در شهر پاریس است. کلیسای نوتردام در جزیره سیته در میانه رود سن و در منطقه چهارم در مرکز پاریس واقع شده‌است. بعد از برج ایفل و موزه لوور، پر بازدید ترین جاذبه گردشگری این شهر توریستی محسوب می شود.
این کلیسا تا مدتی طولانی بزرگترین کلیسای اروپا بود ولی هم‌اکنون نه تنها در اروپا بلکه در فرانسه کلیساهای بزر گتر از آن وجود دارند. اهمیت آن در این است که زیباترین اثر در معماری گوتیک می‌باشد. برای تزیین داخل و خارج آن صدها مجسمه کوچک و بزرگ از سنگ یا چوب تراشیده‌اند.

در بالای درب اصلی و در ارتفاع بیست متری، بیست و هشت مجسمه سنگی سه و نیم متری نصب شده‌اند که پادشاهانی را نشان می‌دهند که قبل از ظهور عیسی (یسوع) بر اسرائیل حکومت رانده‌اند.بازدیدکنندگان همه روزه به جز یکشنبه ها ( به دلیل اجرای اعمال مذهبی ) میتوانند از ساعت 8 الی 16 می توانند از داخل کلیسا دیدن کنند.


در ساخت بخش بخش این کلیسا از معماری خاصی استفاده شده است و تماشای دیوارهای آن نیز می تواند معماری خاص فرانسوی ها را به تصویر بکشد. پس از ساخت کلیسای نوتردام بخش هایی نیز به آن افزوده شده است و از جمله مهمترین آنها می توان به شبستان کلیسا اشاره نمود. زیبایی این کلیسا همگان را مات و مبهوت خود خواهد ساخت.

بازدید 2769 دفعه
View My Stats