آبشار نياگارا

آبشار نياگارا که به آبشار نعل اسبي نيز معروف است يکي از زيباترين و بزرگ‌ترين آبشارهاي جهان به شمار مي‌آيد. آبشار نیاگارا سه آبشار در مرز بین ایالات متحده و کانادا است این در حالی است که آبشار نعل اسب بزرگترین آبشار است و به طور عمده در سمت کانادا قرار دارد و دو آبشار کوچکتر آمریکایی و آبشار بریدال ویل عمدتا در سمت ایالات متحده قرار دارند.

 

آبشار نیاگارا یکی از زیباترین مقاصد گردشگری در دنیا به شمار می رود و مشهورترین آبشارجهان است و علت شهرت آن عریض بودن این آبشار است. طبیعت شگفت‌انگیز، سه آبشار ساخته است که در خاک کشور کانادا و آمریکا پراکنده‌ شده‌اند. آبشار نیاگارا ترکیبی از دو آبشار بسیار بزرگ و یک آبشارکوچکترمی باشد. این آبشارها از بزرگ به کوچک به ترتیب عبارتند از: آبشار نعل اسب، آبشار آمریکایی و آبشار نقاب عروس.  زيبايي منحصر به فرد اين آبشار آن را به موقعيتي مناسب براي سپري کردن ماه عسل زوج‌هاي جوان تبديل کرده است و حدود ۲۰ میلیون نفر در سال از اینجا بازدید می‌کنند و توریست ها از همه جای دنیا برای تماشای این آبشار فوق العاده روانه مرز کانادا و آمریکا می شوند.

به دلیل حجم باورنکردنی آب و ترکیب سه آبشار یک سرعت جریان قوی نسبت به هر نوع دیگر در جهان از آبشار نیاگارا می‌گذرد، و از آن به‌عنوان منبع برق‌آبی هم استفاده می‌شود. طی فصول گرم اغلب مردم در طول شب از این آبشار دیدن می‌کنند، چراکه محیط اطراف آن با امکانات و تجهیزات نوری روشن و رنگی می‌شود و مناظری نابی را خلق می‌کند. در فصول سرد نیز نیمی از آبشار یخ می‌زند و ساختارهای یخی شگفت‌انگیزی را به وجود می‌آورد.

نواحی اطراف آبشار نیاگارا بسیار سرسبزو چشم نواز هستند و این منطقه برای توریستان بسیار جذاب است. اگر روزی به کانادا سفر کردید بازدید از آبشار نیاگارا را در اولویت خود قرار دهید.

 

خواندن 1983 دفعه