ویزای ژاپن

ویزای ژاپن

آژانس آندیا سیر مدتی است که تورهای توریستی ژاپن را با همکار ژاپنی برنامه ریزی و اجرا نموده است و در این راستا اخذ ویزای ژاپن که از دشوارترین ویزاها برای ایرانیان بوده و لازمه سفر به ژاپن میباشد را در دستور کار دارد. در طی سالهای گذشته این شرکت تعداد قابل توجهی ویزا برای متقاضیان واجد شرایط اخذ نموده است و ادعا نداریم که ما برای آنها ویزا گرفته ایم و مدارک خوب اکثر آنها باعث صدور ویزا گردیده است ولی برای اخذ ویزای ژاپن لازم است که فرمها با دقت بسیار زیاد و توسط متخصصین تکمیل شوند و گزارش توجهیی سفر و گذاشتن دعوتنامه معتبر شانس صدور ویزاهای ما را تا حد بسیار زیادی بالا برده است.
شما می توانید برای اطلاع از قیمت تور ژاپن  و همچنین کسب اطلاعات در زمینه ویزای ژاپن با شماره تلفن :22053057-021 (10 خط ویژه) تماس حاصل نمایید.

 

انواع ویزا

ژاپن از این جهت با اهمیت می باشد که ، ژاپن به عنوان سومین اقتصاد برتر جهان در شمال شرقی آسیا قرار گرفته است. توکیو پایتخت ژاپن با بیش از 35 میلیون نفر جمعیت در ردیف گرانترین پایتخت های جهان قرار دارد. سفر و مهاجرت به این کشور بزرگ و ثروتمند آسیایی برای بسیاری از افراد یک رویای شیرین تلقی می شود. برای سفر به این کشور ابتدا باید مجوز را دریافت کرد.
ایرانی‌ها برای ورود به ژاپن نیاز به ویزا دارند و پیش از ورود به این کشور باید برای دریافت آن اقدام کنند. کشور ژاپن بر آن است تا سال 2020 میلادی ویزای الکترونیکی eVisa را معرفی کرده تا مراحل اپلیکیشن application process برای دریافت ویزای ژاپن آسان‌تر شود
به طور کلی این ویزاها در دو نوع کوتاه مدت و بلند مدت صادر می شود که هریک از این دو خود به دسته های مختلفی تقسیم می شوند.
در ادامه ابتدا به معرفی ویزاهای کوتاه مدت می پردازیم؛ سپس ویزاهای بلند مدت را معرفی می کنیم.
ویزای کوتاه مدت ژاپن
ویزای کوتاه مدت با توجه به هدف از سفر به انواع ویزای توریستی، ویزای تجاری، ویزای دیدار از دوستان، ویزای دیدار از اقوام و ویزای شرکت در کنفرانس و مسابقات ورزشی تقسیم می شود. در بخش های بعدی به صورت مجزا به هریک از انواع ویزای کوتاه مدت می پردازیم.

-ویزای توریستی
-ویزای تجاری
-ویزای ترانزیت
-ویزای دیدار با دوستان
-ویزای دیدار اقوام
_ویزای شرکت در مستبفات ورزشی
-ویزای کار
-ویزای تحصیل

 

ویزای توریستی ژاپن

ژاپن، کشوری کهن و مملو از جاذبه های تاریخی و در عین حال کشوری مدرن و سرشار از جاذبه های امروزی است. علاوه بر اینها، مجمع الجزایر ژاپن نیز خالق طبیعتی زیبا و کشوری چهار فصل هستند. بنابراین اصلا عجیب نیست که ویزای توریستی در ردیف ویزهای توریستی پرطرفدار قرار بگیرد. ویزای توریستی برای افرادی صادر می شود که برای بازدید و تفریح به این کشور سفر می کنند. این ویزا اجازه می‌دهد که متقاضی آن تا 90 روز در کشور ژاپن بماند و این امکان وجود دارد که برای ویزای دبل double-entry visa برای دو مسافرت کوتاه و در طول 6 ماه اپلای شود برای اخذ ویزای توریستی ژاپن باید خود یا نماینده شما، مدارک لازم اعم از: فرم تقاضای ویزای توریستی مدارک شناسایی گذرنامه یک قطعه عکس پرسنلی که به تازگی گرفته باشید مدارکی دال بر استطاعت مالی شما برای پرداخت هزینه های سفر برنامه سفر واچر هتل فیش حقوقی یا پرینت حساب بانکی در سه ماه خیر را به سفارت ژاپن واقع در تهران تحویل دهید. لازم به ذکر است که ارائه ترجمه انگلیسی مدارک شناسایی نیز ضروری است.

ویزای تجاری ژاپن

مرجع صدور ویزای تجاری سفارت این کشور است. برای دریافت ویزای تجاری باید با ارائه مدارک لازم، سفارت را متقاعد کنید که شما به عنوان نماینده یک شرکت ایرانی ملزم به سفر به ژاپن هستید. از بین مدارک لازم برای دریافت ویزای تجاری می توانیم به: نامه ماموریت شما از طرف شرکت ایرانی نامه ای که ضرورت سفر شما به ژاپن را نشان دهد تاریخ سفر شما نحوه تامین هزینه های سفر مدارک ثبت شرکت ایرانی پرینت گردش حساب شرکت در سه ماه اخیر مدارکی دال بر وجود ارتباط تجاری بین شرکت شما و شرکت ژاپنی موردنظر ارائه ضمانت نامه از طرف شرکت ایرانی (برای تامین هزینه ها و بازگشت شما از ژاپن) ارائه ضمانت نامه از طرف شرکت ژاپنی (مانند مدارک ثبتی) و… اشاره کنیم. دقت داشته باشید که ارائه ترجمه انگلیسی مدارک ثبت شرکت نیز الزامی است. نوع دیگری از ویزای ژاپن وجود دارد که ویزای تجاری موقت Temporary Business Visa نامیده می‌شود و برای اقامت به مدت 90 روز به صورت سینگل Single یا دبل double-entry visa صادر می‌گردد (در صورتیکه هر دو سفر در فاصله زمانی بین 6 ماه باشد). اهداف سفر می تواند شامل کنفرانس‌ها، جلسات کاری، امضای قراردادهای کاری و سنجش وضعیت بازار باشد.

ویزای ترانزیت

ویزای ترانزیتبرخی از ملیت‌ها برای عبور از ژاپن و رسیدن به مسیر دیگری نیازمند دریافت ویزای ترانزیت Transit Visa ژاپن هستند. برخی دیگر از ملیت‌ها نیز تا زمانیکه در مکان مشخصی اقامت داشته باشند و فرودگاه را ترک نکنند، نیازی به دریافت ویزای ترانزیت ندارند. از آن‌جایی که خطوط هواپیمایی مرتبط با مسیرهای پروازی ایرانیان در این کشور وجود ندارد، عملا ایرانی‌ها به ندرت به این نوع ویزا نیاز پیدا می‌کنند.

ویزای دیدار از دوستان
اگر یکی از دوستان شما مقیم این کشور است می توانید برای سفر از ویزای کوتاه مدت دیدار از دوستان استفاده کنید. برای اخذ ویزای دیدار از دوستان ژاپن به مدارک مختلفی اعم از :
گواهی اشتغال به کار با ذکر سمت و یا اشتغال به تحصیل متقاضی ویزا
ريز كاركرد سه ماه آخر حساب بانكی (به زبان انگلیسی- سایز A4- حداکثر صادره در پنج روز اخیر)
اصل ضمانتنامه خطاب به سفارت برای ضمانت سه مورد زير (از ژاپن): تقبل هزينه اقامت، تقبل هزينه بازگشت، رعایت قوانین ژاپن
اصل دعوتنامه خطاب به سفارت (از ژاپن)
اصل برنامه سفر خطاب به سفارت (از ژاپن)
برگه ثبت اقامت محلی: JUMIN-HYO
در صورتی كه ضامن دارای ملیت خارجی (به طورمثال ایرانی) باشد و طول مدت اقامت در این گواهی ذکر نشده باشد، کپی پشت و روی کارت اقامت (ALIAN CARD) لازم است.
مدارکی که روابط بین دو دوست را تایید می‌کند، مانند عکس
گواهی رسمی مالیات دعوت کننده (مبلغ درآمد باید ذکر شده باشد) KAZEI- SHOMEISHO (در صورت عدم پرداخت مالیات HIKAZEI- SHOMEISHO).( مدرکی که در آن درآمد و مالیات ضامن ژاپنی قید شده باشد)
حساب بانکی ضامن GINKO-ZANDAKA-SHOMEI-SHO
ویزای دیدار از اقوام

اگر یکی از اقوام شما مقیم ژاپن است با اخذ ویزای دیدار از اقوام می توانید سفر کنید. برای دریافت ویزای دیدار از اقوام ژاپن علاوه بر مدارک لازم برای اخذ ویزای دیدار از دوستان می بایست مدارکی که بیانگر رابطه شما با شخص مقیم باشد را هم ارائه دهید.
مدارک:
گواهی اشتغال به کار با ذکر سمت و یا اشتغال به تحصیل متقاضی ویزا
ريز كاركرد سه ماه آخر حساب بانكی (به زبان انگلیسی- سایز A4- حداکثر صادره در پنج روز اخیر)
اصل ضمانت‌نامه خطاب به سفارت برای ضمانت تقبل هزينه اقامت، تقبل هزينه بازگشت، رعایت قوانین ژاپن
اصل دعوت‌نامه خطاب به سفارت (از ژاپن)
اصل برنامه سفر خطاب به سفارت (از ژاپن)
مدارکی که روابط بین متقاضی ویزا و ضامن را مشخص کند؛ كپی تمام صفحات شناسنامه ضامن ایرانی در ژاپن همراه با ترجمه انگليسی غير رسمی. درصورت لزوم شناسنامه تمام افرادی که روابط فامیلی را مشخص می‌کند.
گواهی ثبت اقامت محلی: JUMIN – HYO؛ در صورتی که ضامن دارای ملیت خارجی (به طور مثال ایرانی) باشد و طول مدت اقامت در این گواهی ذکر نشده باشد، کپی پشت و روی کارت اقامت (ALIAN CARD) لازم است.
گواهی رسمی مالیات (مبلغ درآمد باید ذکر شده باشد) KAZEI- SHOMEISHO (در صورت عدم پرداخت مالیات HIKAZEI- SHOMEISHO) (مدرکی که در آن درآمد و مالیات ضامن ژاپنی قید شده باشد)

ویزای شرکت در رقابت های ورزشی


لازمه شرکت در رویدادهای ورزشی در ژاپن اخذ ویزای شرکت در رقابت های ورزشی است. برای اخذ این نوع ویزا باید نامه ماموریت خود از طرف فدراسیون ایران، ضمانت نامه از طرف سفارت ایران (برای اثبات تقبل هزینه های سفر، بازگشت شما به ایران و رعایت قوانین دولت ژاپن در طول مدت اقامتتان)، پرینت حساب بانک خود در صورتی که هزینه های سفر بر عهده خود شماست و گواهی اشتغال به کار خود را ارئه دهید. شایان ذکر است که تمامی مدارک باید به صورت رسمی ترجمه شده باشند.
حالا که با انواع ویزای کوتاه مدت ژاپن آشنا شدیم ممکن هست بپرسید که مدت اعتبار ویزای کوتاه مدت ژاپن چقدر است؟ برای یافتن پاسخ این سوال بخش بعدی مقاله را بخوانید.
همانطور که گفتیم به طور کلی در دو نوع کوتاه مدت و بلند مدت صادر می شود. با انواع ویزای کوتاه مدت آشنا شدیم. اما در مورد مدت اعتبار این نوع باید بگوییم که ویزای کوتاه مدت به مدت سه ماه اعتبار دارد. ضمناً چنانچه سفارت از صدور ویزا برای شما جلوگیری کند؛ برای ارائه درخواست مجدد باید شش ماه صبر کنید؛ سپس مجدداً درخواست خود مبنی بر اخذ آن را ارائه دید.
طبق آنچه گفته شد اگر به ویزایی با اعتباری بیش از سه ماه نیاز دارید باید برای اخذ ویزای بلند مدت اقدام کنید. در ادامه با انواع ویزای بلند مدت آشنا می شویم.
ویزای بلندمدت ژاپن نیز مانند ویزای کوتاه مدت در انواع متفاوتی صادر می شود. در بین ویزاهای بلندمدت ژاپن دو نوع کاری و تحصیلی متقاضیان نسبتاً زیادی دارند که در ادامه به این موارد می پردازیم.

ویزای کار ژاپن

با توجه به اینکه ژاپن کشوری مدرن و پیشرفته است؛ ویزای کار این کشور متقاضیان زیادی دارد. برای اخذ آن ژاپن راه های متفاوتی وجود دارد. اگر شما از طرف یک کارفرمای مقیم ژاپن دارای دعوت نامه کاری باشید می توانید برای اخذ ویزای کاری 3 ساله ژاپن اقدام کنید. بعد از اتمام اعتبار ویزا می توانید برای تمدید آن به مدت سه سال دیگر اقدام کنید.
نوع دیگری از ویزا که پنج ساله است به افراد ماهر با تخصص و تحصیلات مرتبط تعلق می گیرد. اگر امتیازات لازم برای اخذ این نوع ویزا را داشته باشید؛ سفارت برای شما یک ویزای پنج ساله صادر خواهد کرد. با اخذ این نوع از ویزای ژاپن می توانید والدین، همسر و فرزندان خود را نیز به ژاپن بروید. ضمناً بعد از پنج سال کار و پرداخت به موقع مالیات می توانید اقامت دائم ژاپن را بگیرید. علاوه بر این اگر همسر شما تبعه ژاپن باشد هم می توانید به بازار کار ژاپن دسترسی پیدا کنید یا چنانچه یک کودک ژاپنی تحت سرپرستی شما باشد باز هم می توانید برای پیدا کردن کار در ژاپن امیدوار باشید. ضمناً اگر یکی از اقوام درجه یک شما مقیم ژاپن باشد؛ شما نیز از شانس بالایی برای دسترسی به بازار کار ژاپن برخوردار خواهید شد.
جدای از موارد گفته شده دولت ژاپن نوع دیگری از ویزای کار را صادر می کند که سه ماهه است. به موجب دریافت این نوع می توانید به مدت سه ماه در این کشور کار کنید اما بعد از اتمام اعتبار ویزا باید به کشور محل اقامت خود برگشته و مجدداً برای درخواست ویزا اقدام کنید ولی اگر کارفرمای ژاپنی خواستار شما باشد ممکن است بتواندی در خود ژاپن نیز مجددآ ویزا بگیرید. این قوانین برای اتباع کشورهای کانادا، انگلیس، آلمان، دانمارک، فرانسه، استرالیا، کره جنوبی، تایوان، هنگ کنگ و نیوزلند راحتتر هستند.

ویزای تحصیلی ژاپن

یکی دیگر از انواع ویزای طولانی مدت ژاپن، ویزای تحصیلی این کشور است. سطح علمی بالای ژاپن، این کشور را به مقصد مناسبی برای جوانان تبدیل کرده است. تحصیل در دانشگاه های درجه یک ژاپن مانند دانشگاه توکیو و کیوتو آرزوی هر دانشجویی است. دانشگاه توکیو در رتبه یازدهم جهان قرار دارد و مقصد بسیار مناسبی برای دانشجویان رشته های مختلف است.
دانشگاه کیوتو نیز در رشته های مهندسی دارای رتبه ای کمتر از 100 است و در علوم پزشکی رتبه ای کمتر از 50 دارد. علاوه بر سطح بالای دانشگاه های ژاپن، تحصیل در این کشور می تواند زمینه دسترسی به بازار کار ژاپن و کسب تجربه های جدید نیز تلقی شود. همچنین فرهنگ غنی ژاپن نیز می تواند رضایت خاطر متقاضیان ویزای تحصیلی را فراهم کند.
فقط اینکه هزینه زندگی و تحصیل مقداری بالاست. هزینه ماهانه زندگی دانشجویی در ژاپن بین 700 تا 800 دلار می باشد و شهریه سالانه دانشگاه در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری به ترتیب حدود 5 هزار، 9 هزار و بین 4 تا 10 هزار دلار است. البته باید بگوییم که خوشبختانه امکان گرفتن بورسیه های تحصیلی مختلف مانند بورسیه مونبوکاگوشو و مونبوشو وجود دارد. بورسیه مونبوکاگوشو به دانشجویان ایرانی اختصاص دارد که معدل دیپلم آنها بالای 17 و معدل دوره های دانشگاهی آنها بالای 16 است.

بازدید 5858 دفعه
محتوای بیشتر در این بخش: « خدمات اخذ ویزا
View My Stats