ویزای تحصیلی هلند

ویزای تحصیلی
https://www.andiaseir.ir/%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D9%87%D9%84%D9%86%D8%AFهر ساله میلیون ها نفر در سراسر دنیا برای ادامه تحصیل عازم کشورهای دیگر میشوند. این امر در کشور ما، ایران، نیز متداول است و تعداد زیادی از جوانان ایرانی عازم کشورهای دیگر می‌شوند و یا در فکر این هستند که برای تحصیل در خارج از کشور اقدام کنند. شاید به جرات یکی از مهمترین مزایای تحصیل در خارج از کشور این باشد که فرد بدون استرس کنکور میتواند وارد دانشگاه شود. از آن مهم تر شاید این باشد که او می تواند در رشته مورد علاقه خود مشغول به تحصیل شود. با این حال تحصیل در خارج از کشور و به دنبال آن کسب اقامت تحصیلی دارای مزایای و مشکلات مختلفی است. لذا، هر فرد میبایست قبل از انتخاب این مسیر بدقت موارد لازم را بررسی نماید. چراکه گاهی این انتخاب میتواند زندگی فرد را به طور کلی دگرگون کند و فرد را در موقعیتی بسیار فراتر از آنچه بوده است قرار دهد. از سوی دیگر، یک انتخاب غیر منطقی و بدون شناخت، می تواند زندگی فرد را دچار مشکلات زیادی نماید.
 با توجه به اهمیت این موضوع و تاثیر راهنمایی درست در انتخاب درست، دانشجو برای طی فرایند انتخاب رشته و دانشگاه و اخذ ویزا معمولا به شرکت های مهاجرتی یا آژانس های مسافرتی مراجعه میکند. این در حالی است که با وجود تنوع شرایط افراد جویای ویزا وتغییرات قوانین کشورها به طور مداوم، آژانس های هواپیمایی با تسلط بیشتر بر موضوع و مواجه شدن روزانه با مسافران متعدد، توانایی کمک و راهنمایی گسترده تری نسبت به شرکت های مهاجرتی و یا دفتر های وکالت دارند.
 از این رو آژانس مسافرتی آندیاسیر آریا، با داشتن سال ها سابقه فعالیت و اخذ ویزا در مسیرهای گوناگون، بر این است با معرفی 3 کشور انگلستان، هلند و کانادا به عنوان مقاصد پرطرفدار دانشجویان برای ادامه ی تحصیل، در مسیر رشد و پیشرفت جوانان کشور قدم بردارد.
راهنمای انتخاب مقصد تحصیلی
 در سال های اخیر با توجه به فراگیر شدن تمایل به ادامه ی تحصیل و در نتیجه رشد تقاضا، سطح علمی در بسیاری از کشورها رو به افزایش است. در حالی که با شروع هر سال تحصیلی دانشگاه های ایران شاهد ورود دانشجویانی از کشورهای مختلف به منظور ادامه تحصیل و آشنایی با فرهنگ غنی ایران هستند، متقابلا تعدادی از جوانان هم در تکاپوی تجربه ی تحصیل در کشورهایی نظیر ترکیه، روسیه، کانادا، استرالیا، انگلستان و کشورهای اروپایی می باشند. اما همچنان سطح علمی و کیفیت شرایط تحصیل در بعضی کشورها به نسبت بالاتر می باشد

هلند

https://www.andiaseir.ir/%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D9%87%D9%84%D9%86%D8%AF هلند یکی از کشورهای تاریخی قاره اروپاست و ابنیه تاریخی فراوانی در این کشور وجود دارد. دانشجویان بین المللی در هلند به نسبت دانشجویان خارجی در کشورهای دیگر با استقبال بیشتری روبرو خواهند شد و همین مسئله برای حضور دانشجویان بین المللی از 160 کشور جهان در هلند کافی بوده است. ساختار آموزشی کشور هلند بر روی کار گروهی در محیطی ایده آل برای ایجاد دوستی تمرکز دارد. تحصیل در این ساختار آموزشی باعث دوچندانی آزادی برای ابراز نظرات و دانش می گردد. سابقه تحصیل در دانشگاه های این کشور برای خارجی ها طولانی مدت بوده و توانسته یک ذهنیت باز و توسعه ایجاد نمایند. شایان ذکر است که در سال 1950 این کشور تنها کشور غیر انگلیسی زبان بوده که طیف گسترده ای از دوره ها را به انگلیسی زبان ها ارائه داده است. سیستم آموزش عالی و دانشگاهی هلند دارای یک شهرت جهانی در کیفیت بالا است و تجربه نشان می دهد که افرادی که در یکی از موسسات آموزش عالی هلند تحصیل کرده اند در سایر نقاط جهان عملکرد بسیار چشم گیری داشته اند. در دانشگاه های علوم کاربردی فرد می تواند در برنامه های کارشناسی در طیف وسیعی از رشته ها نظیر اقتصاد، مراقبت های بهداشتی، هنرهای زیبا، کشاورزی و غیره ثبت نام کند. در هر رشته، انواع زیادی از برنامه ها وجود دارد که می تواند در محتوا از با موسسات دیگر در کشور هلند متفاوت باشد.
دانشگاه های علوم کاربردی آزادی زیادی در تعیین محتوا و ساختار برنامه هایشان دارند. در بیشتر دوره های آموزشی در کشور هلند و در مقطع کارشناسی، دانشجویان به ناچار باید در یک دوره یک ساله آمادگی شرکت کرده و پس از آن وارد دوره اصلی تحصیل خواهند شد. برای اخذ ویزای تحصیلی هلند مانند هر مقطع دیگری برای تحصیل در کشور هلند باید مدرک زبان انگلیسی برای نشان دادن سطح تسلط خود به زبان انگلیسی در اختیار داشته باشد. این سطح برای دوره کارشناسی در کشور هلند٬ معادل آیلتس 6 می باشد. نکته قابل توجه اینکه در صورت داشتن آیلتس با نمره کمتر فرد می تواند در دوره های پیش نیاز دانشگاه ها شرکت کند٬ البته تمامی دانشگاه ها این دوره را ارائه نمی دهند.
  همچنین سیستم پایه و مبنا تحصیل در دانشگاه های علوم کاربردی کشور هلند بر مبنا افزایش دانش و مهارت های حرفه ای در خصوص تحصیلات تکمیلی و بازار کار طراحی شده است. در این دوره ها تمرکز دانشگاه ها بر مهارت های حرفه ای و بالینی و مدیریت و رهبری می باشد. برنامه های کارشناسی ارشد حداقل یک سال معادل 60 واحد است. اما بسیاری از آنها طولانی تر از 1.5 تا 4 سال (90-240 واحد) هستند. به نسبت انگلستان و کانادا، هلند  تعداد کمتری دانشگاه مورد تایید وزارت علوم دارد. میتوان به دانشگاه هایی نظیر Delft University of Technology, Leiden University به عنوان پر طرفدارترین دانشگاه های هلند اشاره کرد.

: Leiden University

دانشگاه لیدن هلند، قدیمی ترین دانشگاه های هلند در شهر لیدن می باشد که در سال ۱۵۷۵ میلادی توسط ویلم، شاهزاده اورنژ و بینان گذار دودمان پادشاهی کنونی هلند تاسیس شد. از آن زمان تاکنون خاندان پادشاهی هلند ارتباط نزدیکی با دانشگاه لیدن هلند دارند. ملکه یولیانا ملکه پیشین، ملکه بئاتریکس ملکه کنونی و ویلم الکساندر ولیعهد هلند از فارغ التحصیلان دانشگاه لیدن هلند هستند. دانشگاه لیدن در سال ۲۰۰۵ یک مدرک دکترای افتخاری ویژه را به ملکه بئاتریکس تقدیم نمود. دانشگاه لیدن هلند در سده های ۱۶ و ۱۷ میلادی یکی از بزرگترین دانشگاه های اروپا بود.
دانشگاه لیدن هلند دارای دو ترم تحصیلی است و ددلاین ثبت نام برای ترم تابستان ۱۵ اکتبر و برای ترم زمستان ۱ آپریل می باشد. زبان تحصیل در دانشگاه لیدن هلند انگلیسی/هلندی می باشد. آیلتس ۶٫۵ حداقل نمره زبان موردنیاز برای دانشگاه لیدن هلند است. شهریه سالیانه تحصیل در دانشگاه لیدن از حدود ۱۰۰۰۰ یورو آغاز می گردد. از مهمترین جذابیت های تحصیل و اخذ پذیرش از دانشگاه های هلند شانس بالای ویزا برای دانشجویان می باشد. نکته ای که تمایمی متقاضیان تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور می بایست نگاه ویژه ای به آن داشته باشند.

Delft University of Technology:

 دانشگاه صنعتی دلفت (Technische Universiteit Delft) که به‌عنوان TU Delft نیز شناخته می‌شود، از بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین دانشگاه‌های هلند است که در دلفت هلند واقع‌شده است. از این دانشگاه به‌عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های مهندسی و فن‌آوری در سراسر جهان نام می‌برند. دانشگاه در سال 1842 توسط پادشاه ویلیام دوم هلند به‌عنوان یک آکادمی سلطنتی تأسیس شد که هدف اصلی آن آموزش کارمندان دولتی بود. دانشگاه به‌سرعت برنامه‌های تحقیقاتی و آموزشی خود را توسعه بخشید. ابتدا مدرسه پلی‌تکنیک نام گرفت، سپس به‌عنوان موسسه فناوری شناخته شد و درنهایت نام خود را به دانشگاه صنعتی دلفت تغییر داد.
 دانشجویان دانشگاه دلف در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیل مشغول می باشند .دانشگاه دلف از جمله دانشگاه های ممتاز در جهان است. بر اساس رتبه بندی موسسه تایمز در سال 2019 این دانشگاه در رتبه ی 58 بین دانشگاه های جهان قرار گرفته است. این دانشگاه امکان انجام آزمایش عملیات واقعی مدل های شبیه سازی شده در رایانه ها را فراهم می کند. هیچ دانشگاه دیگری در هلند قادر به انجام چنین آزمایش هایی در مقیاس واقعی نیست. به همین جهت نتایج تحقیقات در این دانشگاه از کیفیت بالایی برخوردار است.
 در دانشگاه دلف حدود 17880 دانشجو به تحصیل مشغول هستند که 28 درصد دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند. دانشگاه دلفت دارای یک شبکه ی فارغ التحصیلی متشکل از 50000 عضو در سراسر جهان است.

نتیجه:

https://www.andiaseir.ir/%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D9%87%D9%84%D9%86%D8%AFدر نظر داشته باشیم مبحث تحصیل در خارج از کشور بسیار گسترده بوده و تمام مزایا و معایب، دانشگاه ها، رشته های پرطرفدار، شرایط حاکم بر کشور مقصد در سال تحصیلی پیش رو و... در این مقاله نمیگنجد.
 با این وجود با توجه به بررسی های انجام شده توسط آژانس مسافرتی آندیاسیر و رسیدن به نتایج قابل قبول در راستای فعالیت در زمینه ی اخذ ویزای تحصیلی برای دانشجویان مشتاق به تحصیل در خارج از کشور، و آنچه طی سال ها تجربه در زمینه ی سفرهای توریستی، تجاری و تحصیلی کسب کرده ایم، امیدواریم بتوانیم قدمی در راه ارتقای سطح علمی کشور برداشته و مسیر دانشجویان را هموار کنیم.

https://www.andiaseir.ir/%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D9%87%D9%84%D9%86%D8%AF

بازدید 4889 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 21 خرداد 1399 15:35
View My Stats