ویزای تحصیلی انگلیس

ویزای تحصیلی
ویزای تحصیلی انگلیسهر ساله میلیون ها نفر در سراسر دنیا برای ادامه تحصیل عازم کشورهای دیگر میشوند. این امر در کشور ما، ایران، نیز متداول است و تعداد زیادی از جوانان ایرانی عازم کشورهای دیگر می‌شوند و یا در فکر این هستند که برای تحصیل در خارج از کشور اقدام کنند. شاید به جرات یکی از مهمترین مزایای تحصیل در خارج از کشور این باشد که فرد بدون استرس کنکور میتواند وارد دانشگاه شود. از آن مهم تر شاید این باشد که او می تواند در رشته مورد علاقه خود مشغول به تحصیل شود. با این حال تحصیل در خارج از کشور و به دنبال آن کسب اقامت تحصیلی دارای مزایای و مشکلات مختلفی است. لذا، هر فرد میبایست قبل از انتخاب این مسیر بدقت موارد لازم را بررسی نماید. چراکه گاهی این انتخاب میتواند زندگی فرد را به طور کلی دگرگون کند و فرد را در موقعیتی بسیار فراتر از آنچه بوده است قرار دهد. از سوی دیگر، یک انتخاب غیر منطقی و بدون شناخت، می تواند زندگی فرد را دچار مشکلات زیادی نماید.
 با توجه به اهمیت این موضوع و تاثیر راهنمایی درست در انتخاب درست، دانشجو برای طی فرایند انتخاب رشته و دانشگاه و اخذ ویزا معمولا به شرکت های مهاجرتی یا آژانس های مسافرتی مراجعه میکند. این در حالی است که با وجود تنوع شرایط افراد جویای ویزا وتغییرات قوانین کشورها به طور مداوم، آژانس های هواپیمایی با تسلط بیشتر بر موضوع و مواجه شدن روزانه با مسافران متعدد، توانایی کمک و راهنمایی گسترده تری نسبت به شرکت های مهاجرتی و یا دفتر های وکالت دارند.
 از این رو آژانس مسافرتی آندیاسیر آریا، با داشتن سال ها سابقه فعالیت و اخذ ویزا در مسیرهای گوناگون، بر این است با معرفی 3 کشور انگلستان، هلند و کانادا به عنوان مقاصد پرطرفدار دانشجویان برای ادامه ی تحصیل، در مسیر رشد و پیشرفت جوانان کشور قدم بردارد.

راهنمای انتخاب مقصد تحصیلی
 در سال های اخیر با توجه به فراگیر شدن تمایل به ادامه ی تحصیل و در نتیجه رشد تقاضا، سطح علمی در بسیاری از کشورها رو به افزایش است. در حالی که با شروع هر سال تحصیلی دانشگاه های ایران شاهد ورود دانشجویانی از کشورهای مختلف به منظور ادامه تحصیل و آشنایی با فرهنگ غنی ایران هستند، متقابلا تعدادی از جوانان هم در تکاپوی تجربه ی تحصیل در کشورهایی نظیر ترکیه، روسیه، کانادا، استرالیا، انگلستان و کشورهای اروپایی می باشند. اما همچنان سطح علمی و کیفیت شرایط تحصیل در بعضی کشورها به نسبت بالاتر می باشد.
انگلستان:

 ویزای تحصیلی انگلیسدر این بین انگلستان همواره یکی از مقاصد محبوب متقاضیان ادامه تحصیل در خارج از کشور به شمار می رود. از دلایل محبوبیت تحصیل در انگلستان که می توان به آنها اشاره نمود، بالا بودن سطح علمی و رنکینگ دانشگاه های این کشور است.
دانشگاه های انگلستان همواره جزو برترین دانشگاه های جهان از لحاظ کیفیت آموزش و امکانات شناخته می شوند. در جدیدترین رتبه بندی سایت Qs در سال ۲۰۱۹ تعداد ۹۱ دانشگاه انگلستان در میان برترین دانشگاه های جهان قرار دارند. انگلستان دارای نظام آموزشی یکپارچه و منظمی است. سیستم آموزشی انگلستان در مقاطع دانشگاهی با اغلب کشورهای جهان تفاوت های دارد. صدها دوره کارشناسی موجود در مجموعه ای از دانشگاه ها، در موضوعات مختلف وجود دارد.
مقطع کارشناسی به طور کلی به چهار نوع تقسیم می شود:
-لیسانس هنر (BA)
-لیسانس علوم (کارشناسی)
-لیسانس آموزش (BEd)
-لیسانس مهندسی (BEng)
 دوره کارشناسی در کشور انگلستان سه ساله است، در حالیکه این دوره در اکثر کشورهای جهان ۴ ساله می باشد. در کنار مزیت های متنوع تحصیل در انگلستان این نکته از اهمیت بالایی برخوردار است و توجه دانشجویان فراوانی را جهت اخذ ویزای تحصیلی انگلستان در این کشور به خود جلب می نماید. افراد متقاضی برای ورود به دوره کارشناسی به مدرک زبان IELTS با نمره ۵٫۵ -۶ نیاز خواهند داشت. همچنین طول دوره تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در اکثر کشورهای جهان ۲ ساله است، در حالیکه در انگلستان این مقطع تحصیلی ۱ ساله می باشد. دانشجویان بین المللی که موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد در انگلستان می شوند فرصت دست یابی به موقعیت های شغلی بسیار مناسب با درآمد بالا را خواهند داشت که در این صورت امکان اخذ اقامت دائم و شهروندی انگلستان نیز برای فرد و خانواده وی به راحتی میسر خواهد بود.
 

ویزای تحصیلی انگلیسهر متقاضی برای تحصیل در این دوره باید مدرک زبان انگلیسی IELTS با نمره ۶-۶٫۵ را داشته باشد. اما برای کسانی که این نمره IELTS را ندارند اصلا جای نگرانی نیست زیرا دوره های ویژه ای برای کسانی که نمره ۵٫۵ را دارند فراهم شده که به دوره Pre-master و یا Pre-sessional شناخته می شوند، این دوره ها نه تنها برای افرادی است که نیاز به کسب نمره زبان بالاتری دارند بلکه مناسب برای علاقه مندانی است که قصد دارند رشته تحصیلی خود را تغییر دهند و می توانند به راحتی با گذراندن این دوره ۶ ماهه برای فوق لیسانس اقدام کنند.
 از دیگر مزایای قابل توجه برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، اجازه ورود همراه دانشجو (همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال)  به کشور انگلستان می باشد. در واقع خانواده دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد به طور همزمان با وی می توانند وارد این کشور شوند، لازم به ذکر است که همسر فرد متقاضی نیز در انگلستان از اجازه کار تمام وقت برخوردار است.
اغلب دانشگاه های انگلستان در زمان بررسی مدارک متقاضیان تحصیل در دانشگاه ها، شرایط افراد را برای اخذ بورس تحصیلی نیز بررسی می کنند. مقدار دریافت این بورس به رزومه افراد، معدل آنها، دانشگاه محل تحصیل آنها و بسیاری موارد دیگر بستگی دارد. اگر فرد حائز دریافت پذیرش تحصیلی در دانشگاه باشد معمولا مقدار بورسیه ای که دانشگاه می تواند به آن فرد اختصاص دهد نیز در پذیرش لحاظ می شود. علاوه بر این تخفیفات و بورسیه هایی نیز در حین تحصیل به افراد حائز شرایط دریافت بورس تحصیلی اعطا می شود.


 در ادامه به معرفی اجمالی چند دانشگاه از جملهCity University of London, Aston University   London Metropolitan University در انگلستان میپردازیم.

Aston University

دانشگاه آستون در ارزیابی‌های آثار پژوهشی اخیر عملکرد بسیار خوبی داشته، میزان فعالیتش در دو حوزه علوم طبیعی و بهداشت دو برابر شده و تا هشتاد درصد افزایش یافته‌است. رشته‌های کسب‌وکار و مدیریت بسیار مورد توجه قرار گرفته و سیاست و مهندسی نیز نتایج خوبی کسب کرده‌اند. پژوهش‌های اخیر این دانشگاه در مورد تجارت Enterprise، بالارفتن سن و حفظ سلامتی Healthy Aging، عصب‌شناسی و تربیت کودک Child Development بسیار ارزشمند بوده‌است. بودجه پژوهشی اختصاص‌یافته به این دانشگاه بسیار مطلوب است.
این دانشگاه در سال ۲۰۱۶ پنجاهمین سالگرد تأسیس خود را در حالی جشن گرفت که ساختمان‌ها و امکانات سال ۱۹۷۰ آن با خوابگاه دانشجویی مدرن، مجهز و وسیع، فضای سبز باز و دریاچه چنسلر Chancellor بازسازی‌شده جایگزین شده بودند و دانشگاه دارای پردیسی با چشم‌اندازهای بسیار زیبا شده‌بود.  تکمیل دهکده دانشجویی دانشگاه موجب فراهم‌شدن سه هزار سوئیت جدید برای دانشجویان شده و اسکان تمام دانشجویان جدیدالورود را تضمین کرده‌است.
ورودی‌های جدید، دوازده نوع مهارت مطالعه آنلاین را پیش از شروع رسمی واحدهایشان فرا می‌گیرند. دانشگاه آستون همچنین دوره‌های یادگیری زبان را برای همه دانشجویان در نظر گرفته که شامل آموزش هفت زبان از جمله زبان عربی و ماندرین است. برگزاری این دوره‌ها قسمتی از تلاش‌های دانشگاه برای کمک به بهبود شرایط اشتغال دانشجویان در آینده است.

: City University of London

دانشگاه City لندن یکی از محبوب ترین دانشگاه های انگلستان برای دانشجویان بین المللی و کارکنان و جز ۵ درصد دانشگاه های برتر در جهان است. دانشجویان بین المللی دانشگاه از حدود ۱۶۰ کشور جهان به این دانشگاه می آیند و دانشگاه محیط یادگیری با نشاطی را برای ادامه تحصیل فراهم می کند .
در این دانشگاه طیف وسیعی از رشته ها مانند مهندسی ، ریاضیات ، انفورماتیک ، هنر ، علوم انسانی ، علوم اجتماعی ، حقوق ، بهداشت و تجارت ارائه می شود. کارمندان ، اساتید و دانشگاهیان این دانشگاه از بیش از ۵۰ کشور دنیا از جمله انگلستان ، امریکا ، استرالیا ، هند ، یونان ، آلمان ، برزیل ، چین ، اسپانیا، ایتالیا و صربستان به این دانشگاه آمده اند

London Metropolitan University:
تاریخچه دانشگاه متروپولیتن لندن به سال ۱۸۴۸ میلادی برمی گردد، زمانی که این دانشگاه تنها برای مردان جوان دوره هایی را برگزار می کرد. اما زمان پایه گذاری این دانشگاه به شکل امروزی به سال ۲۰۰۲ باز می گردد . دانشگاهی که در مرکز شهر لندن واقع شده است و بزرگترین دانشگاه لندن و پنجمین دانشگاه بریتانیا از نظر وسعت است. این دانشگاه طیف بسیار گسترده ای از رشته های مختلف در تمام مقاطع تحصیلی را داراست. از رشته های علوم پایه گرفته تا رشته های مهندسی ، موزیک، تغذیه، روزنامه نگاری، فلسفه و … که شروع ترم آنها در دو ترم سپتامبر و ژانویه می باشد
دانشگاه متروپولیتن لندن هر ساله تخفیفاتی را به دانشجویانی که صلاحیت آن را داشته باشند ( با توجه به کیفیت تحصیل آن ها در دانشگاه ) اعطا می کند که می تواند ۱۰۰۰ پوند تخفیف سالانه در شهریه دانشجویانی که در حال گذراندن یک دوره سه ساله هستند باشند.

ویزای تحصیلی انگلیس

بازدید 5005 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 21 خرداد 1399 15:38
View My Stats