یکشنبه, 04 آبان 1393 14:28

ویزای اوکراین:

آژانس آندیا سیر مدتی است که تورهای توریستی اوکراین را با همکار اکراینی برنامه ریزی و اجرا نموده است و در این راستا اخذ ویزای اوکراین که از دشوارترین ویزاها برای ایرانیان بوده و لازمه سفر به اکراین میباشد را در دستور کار دارد. در طی سالهای گذشته این شرکت تعداد قابل توجهی ویزا برای متقاضیان واجد شرایط اخذ نموده است و ادعا نداریم که ما برای آنها ویزا گرفته ایم و مدارک خوب اکثر آنها باعث صدور ویزا گردیده است ولی برای اخذ ویزای اکراین لازم است که فرمها با دقت بسیار زیاد و توسط متخصصین تکمیل شوند و گزارش توجهیی سفر و گذاشتن دعوتنامه معتبر شانس صدور ویزاهای ما را تا حد بسیار زیادی بالا برده است.
شما می توانید برای کسب اطلاعات در زمینه ویزای اوکراین با شماره تلفن :22053057-021 (10 خط ویژه) تماس حاصل نمایید.

 

انواع ویزا

اوکراین یکی از کشورهای اروپاییست که در شرق این قاره سبز قرار دارد و با کشورهای روسیه، بلاروس، لهستان، اسلواکی، مجارستان، رومانی، مولداوی، دریای سیاه و دریای آزوف هم‌مرز است. برخلاف تصور بسیاری از افراد، اوکراین کشوری با قدمت زیاد است و قدمت آن به 4500 سال پیش از میلاد مسیح می‌رسد و همین امر باعث شده است تا این کشور دیدنی‌های زیادی برای بازدید داشته باشد. علاوه بر جاذبه‌های تاریخی، داشتن سواحل زیبا، آب و هوای خوب و طبیعتی سرسبز و بکر هرساله گردشگران زیادی را در قالب تور اوکراین و یا به صورت انفرادی به اوکراین می‌کشاند.
تاریخ اعتبار ویزای اوکراین:
تاریخ اعتبار  ویزاها بر حسب تیپ ویزای این کشور تعیین می شود. ویزاهای اوکراین در ۳ تیپ تقسیم می شوند. که در مورد تمامی آنها توضیح ارائه خواهد شد.
 ویزای ترانزیتی (تیپB) : حداکثر تا یک سال این ویزا اعتبار دارد.
ویزای کوتاه مدت (تیپ C) : شش ماه یا مدت زمان تعیین شده بر اساس مدارکی که ارائه شده است، اما حداکثر تا پنج سال اعتبار خواهد داشت.
 ویزای بلند مدت (تیپ Д) : این ویزا برای ورود به خاک اوکراین با هدف ثابتی مبنی بر مدارک ارائه شده صادر می شود. و اجازه اقامت یا سکونت در خاک اوکراین را بیش از ۹۰ روز می دهد. شخص متقاضی پس از گذشت ۴۵ روز باید به مراجع قانونی اوکراین برود و برای کسب مجوز اقامت اقدام نماید.
انواع ویزای اوکراین:
-ویزای توریستی
-ویزای تحصیلی
-ویزای کار

ویزای توریستی اوکراین:

ویزای اکرایناخذ ویزای توریستی اوکراین برای افرادی صادر می‌گردد که قصدشان از سفر به اوکراین تفریحی و گردشگری است. این نوع ویزا را می‌توان در گروه ویزاهای کوتاه مدت را شناخت که حداکثر مدتِ مجاز ماندن در کشور اوکراین را برای شما به حداکثر 90 روز می‌رساند. معمولا مدت زمانی که طول می‌کشد تا مدارک متقاصی بررسی و تایید شود تا ویزا صادر گردد، حدودا 14 روز کاری است. باید بدانید که گذرنامه فرد متقاضی ویزای اوکراین باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد، عکس فرد در سایز 3*4 با زمینه سفید از روبرو و بدون هیچگونه روتوشی باشد، اصل و کپی کارت ملی شناسنامه، تمکن مالی به میزان حداقل اعلامی سفارت اوکراین با تایید و مهر بانک، بلیط رفت و برگشت به اوکراین، رزرواسیون هتل در اوکراین، پرداخت تمامی هزینه های مربوط به اخذ ویزا، تکمیل فرم درخواست ویزا و اطلاعات شخصی که می‌بایست به طور دقیق، صحیح و خوانا پر شود تا هیچگونه ابهامی برای سفارت صورت نگیرد. ویزای ترانزیت اوکراین برای افرادی صادر می‌شود که قصد توقف کمتر از 1 روز و چندین ساعته را در خاک کشور اوکراین دارند و مقصد نهایی سفرشان کشور دیگری است. مسافر برای اخذ ویزای ترانزیت لازم است که بلیط سفر نهایی خود را نیز به مامورین صدور ویزای ترانزیت ارائه دهند. توجه داشته باشید که اتباع ایرانی که با هواپیمایی اوکراین اینترنشنال به کشورهای دیگر سفر می‌کنند نیازی به ویزای ترانزیت اوکراین ندارند.

ویزای تحصیلی و فرصت اوکراین:

ویزای تحصیلی اوکراین برای متقاضیانی است که قصد ادامه تحصیل در یکی از موسسات و دانشگاه های معتبر کشور اوکراین در زمینه تحصیلی خود را دارند صادر می‌شود. لازم به ذکر است که متقاضی در مرحله اول باید پذیرش و نامه تایید یکی از دانشگاه ها و موسسات معتبر کشور اوکراین را داشته باشد و سپس بر اساس آن اقدام به درخواست اخذ ویزای تحصیلی نمایند. سطح علمی بالای دانشگاه ها و میزان هزینه‌ی پرداختی کمتر تحصیل در این کشور برای بسیاری از متقاضیان مقرون به صرفه و در عین حال مهم است که بتوانند در رشته مورد علاقه خود ادامه تحصیل دهند. یکی از مزایای مهم تحصیل در کشور اوکراین این است که پس از سپری کردن چند ترم امکان انتقالی یافتن به دیگر کشورهای اروپایی که در زمینه تحصیل بسیار موفق هستند به راحتی برای شما فراهم می‌شود. مدارک موردنیاز برای گرفتن ویزای تحصیلی ایران شامل: نامه تاییدیه و ثبت نام یکی از موسسات و دانشگاه های معتبر اوکراین، فرم درخواست ویزا و اطلاعات شخصی که باید به دقت و صحیح و خوانا پر شود، عکس 3 در4 با زمینه سفید کاملا از روبرو و بدون روتوش، ریز نمرات تحصیلی متقاضی، گواهی سلامت جسمی و روحی، اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی می‌شود. توجه داشته باشید که تمامی این مدارک باید به زبان انگلیسی ترجمه شود.

ویزای کار اکراین:

ویزای کار اکراینمهاجرت به اکراین از طریق ویزای کار اوکراین در این کشور امکان پذیر می باشد، اما این امر منوط به آن است که فرد جویای کار اجازه کار در اکراین را داشته باشد و یا این اجازه را دریافت نماید. این اجازه در حالتی محقق می شود که کارفرما کار مورد نظر را به مدت 3 ماه در اکراین و 3 ماه در کل اتحادیه اروپا آگهی کرده و پس از گذشت این مدت اگر شخصی با شرایط مذکور در آگهی یافت نشد، در آن زمان شخص متقاضی کار می تواند آن کار را دریافت کرده و به تبع آن ویزای کار اکراین را دریافت نماید. یکی دیگر از راه های موجود مکاتبه فرد متقاضی ویزای کار اکراین با کارفرمایان و شرکت های اکراینی می باشد تا از این طریق موفق به اخذ ویزای کاری اکراین شوند.
اما با توجه به نرخ بیکاری در این کشور و عدم ثبات شرایط اقتصادی  امکان یافتن کار در اکراین با سختی های خاص خود آمیخته شده است و امر اخذ ویزای کار در اکراین را با دشواری مواجه کرده است. قراردادهای کاری در اکراین نیز مانند بسیاری از کشورها دارای انواع مختلفی مانند قرارداد بلند مدت و نامحدود، قرارداد برای پروژه خاص و…می باشد و در قراردادهای کاری  باید موارد مشخصی از جمله وظایف کارمند، میزان ساعت کار و حقوق کارمند قید شود.
کار در اکراین و اخذ ویزای کار اکراین نیازمند ارائه مدارکی مشخص و شرایطی ابتدایی می باشد که بنابر قانون کشور اکراین هر شخصی که می خواهد ویزای کار اکراین را دریافت کند باید واجد این شرایط مانند حداقل مدرک تحصیلی لیسانس و آشنایی با زبان اکراینی باشد. علاوه بر آن شخص باید فرم درخواست مربوطه را پر کرده و با مدارک زیر ارایه دهد:
-گذرنامه معتبر
-دعوتنامه کاری
-گواهی سوء پیشینه
-بیمه مسافرتی
-برای پوشش هزینه های درمانی مدت زمان اقامت
-آدرس محل سکونت در زمان اقامت
-تمکن مالی برای هزینه های زندگی
متقاضیانی که خواستار اخذ تابعیت و یا اقامت از طریق ویزای کار اکراین هستند در ابتدای امر باید یک پیشنهاد شغلی داشته باشند تا بتوانند وارد خاک کشور اکراین شوند که اقامت موقت آنان به واسطه پیشنهاد شغلی که دریافت می کنند صادر می شود و مدت آن در ابتدا یک سال می باشد و این مدت قابل تمدید است. .
شایان ذکر است که برای اخذ مجوز مهاجرت به اکراین  باید مجوزی از سوی کابینه وزرا صادر شود که این مجوز در مواردی مانند اینکه شخص فرهیخته فرهنگی و یا دانشمند باشد که اقامتشان در اکراین به نفع این کشور باشد، کار آفرینان و سرمایه گذاران، و در نهایت افرادی که به مدت سه سال در خاک اکراین زندگی کرده باشند می توانند برای اخذ اقامت کشور اکراین اقدام کنند. در خصوص سایر افراد باید گفت در صورت گذشت 5 سال از اقامت موقت آنها مشروط بر آنکه فرد مرتکب جرم و یا کار غیر قانونی نشده باشد می تواند نسبت به اخذ پاسپورت اکراین اقدام نماید

View My Stats