برای رزرو وقت سفارت های شینگن، در ابتدا مسافر برنامه ی سفر خود را اعلام کرده و از کشوری که از آن ورود داشته و بیشترین تعداد روز اقامت را خواهد داشت، درخواست ویزا می کند. در نظر داشته باشید هیچ زمان مشخصی برای مدت زمان لازم برای تعیین وقت سفارت برای ویزای شینگن وجود ندارد. بنابراین بسته به سفارتی که از آن اقدام می‌کنید حداقل 30 الی 45 روز پیش از تارخ سفر وقت سفارت خود را مشخص کنید.
وقت سفارت تعیین شده قابل تغییر و یا کنسلی نیست و در صورت حضور نیافتن متقاضی در روز مقرر، نیاز به تکرار مراحل خواهد بود. در روز انگشت نگاری و تحویل مدارک، متقاضی می‌بایست‌ کپی نامه تایید وقت سفارت را به همراه داشته باشد.

لیست کشورهای عضو شینگن را در این مقاله مشاهده کنید


 

برای توضیحات بیشتر و پیگیری پرونده با دفتر مرکزی آژانس آندیا سیر با شماره تلفتن : 22053073 تماس بگیرید.

یا به آدرس : تهران ، بلوار آقریقا ، ناهید شرقی ، پلاک 26 ، واحد 6 مراجعه نمائید.

وقت سفارت کانادا

وقت سفارت کانادا canada

وقت سفارت کانادامسافران و متقاضیانی که برای سفر به کشورهایی که نیاز به گرفتن ویزا دارند، می دانند که برای گرفتن مجوز ورود به هر کشوری می بایست به سفارت یا کنسولگری کشور هدف مراجعه و با ارائه مدارک مورد نیاز اقدام به گرفتن ویزا بنماید. در این میان کشور کانادا از محبوبترین کشورها برای سفر و مهاجرت است و هرساله تعداد زیادی از ایرانیان متقاضی اخذ وقت سفارت و ویزای کانادا هستند و راهی این کشور می‌شوند. مراحل اخذ وقت سفارت کانادا و ویزای کانادا به دو صورت حضوری و آنلاین صورت می‌گیرد. در سیستم حضوری به دلیل عدم وجود سفارت خانه کانادا در کشورمان متقاضیان ملزم به مراجعه‌ی حضوری به کارگذاری‌های سفارت کانادا معروف به VAC و VFS واقع در کشورهای همسایه همانند ترکیه، گرجستان، امارات و… هستند که این روش وقت زیادی را از متقاضیان می‌گیرد.

ویزای کانادا

با هر هدف و انگیزه‌ای که خواهان سفر به کانادا باشید اعم از دیدار اقوام و آشنایان, بازدید از جاذبه‌های گردشگری, شرکت در همایش‌های علمی و نمایشگاه‌های تجاری, تحصیل و یا استفاده از فرصت‌های مطالعاتی ملزم به دریافت ویزای کانادا هستید.
به دلیل بسته بودن سفارت کانادا در ایران, متقاضیان دریافت ویزای کانادا می‌بایست برای انگشت‌نگاری و یا بیومتریک ویزای کانادا به یکی از وَکهای دفاتر VFS در کشورهای اطراف ایران مراجعه کنند, سیستم بیومتریک برای متقاضیان ویزای کانادا الزامی است.
افراد بالای 80 سال و کودکان زیر 14 سال نیازی به انجام انگشت نگاری ندارند و مدارکشان را شخص دیگری هم می تواند به کارگزاری سفارت کانادا تحویل دهد.
بر اساس قوانین جدید مهاجرتی کانادا، تمامی متقاضیان اخذ ویزای کانادا، پیش از اقدام برای انگشت نگاری ملزم به دریافت وقت سفارت هستند. تفاوتی نمی‌کند به صورت آنلاین برای ویزای کانادا اقدام کرده‌ باشید یا از روش مراجعه حضوری. برای انگشت‌نگاری کانادا  نیاز به وقت سفارت دارید که تنها می‌توان از طریق آنلاین برای آن اقدام کرد.
سفارت کانادا به صورت مستقیم هیچ گونه خدماتی به متقاضیان نمی دهد و تمام مراحل اخذ ویزا از VAC انجام می گردد.

انواع ویزای کانادا

ویزای توریستی کانادا
ویزای کاری کانادا
ویزای تحصیلی کانادا
ویزای مطالعاتی کانادا
ویزای توریستی کانادا
ویزای توریستی کانادا یک ویزای موقت است که برای اهداف توریستی، بازدید از خانواده و اقامت های کوتاه مدت صادرمی شود. ویزای توریستی کانادا به دو صورت سینگل و مالتیپل (پنج ساله) صادر می شود.
ویزای توریستی سینگل، به دارنده آن فقط اجازه یک بار ورود به خاک کانادا را صادر می کند و پس از ورود به کانادا، می توانید تا ۶ ماه اقامت داشته باشید.
ویزای مالتیپل کانادا، با توجه به تاریخ انقضای پاسپورت متقاضی صادر می شود. این به این معناست که ویزای توریستی مالتیپل کانادا، تا مدت زمانی که پاسپورت تان اعتبار دارد، معتبر خواهد بود. مدت اقامت در هر بار ورود، همانند ویزای سینگل می باشد و شما می توانید تا ۶ ماه در هر بار ورود اقامت داشته باشید.
سوپر ویزای کانادا
سوپر ویزای کانادا نوعی ویزای توریستی کانادا است که برای ورود والدین و یا پدر بزرگ و مادربزرگ فردی است که در کانادا اقامت دائم دارد ایجاد شده است. در این برنامه والدین و یا پدر بزرگ و مادربزرگ فرد مقیم دائم کانادا می توانند تا مدت 10 سال به کانادا ورود پیدا کنند و هر بار 2 سال بمانند. اما به دلیل این که اعتبار ویزای ایرانی ها 5 سال است این ویزا برای ایرانی ها تا 5 سال اعتبار دارد. این ویزا چند بار ورود است و به دارنده آن اجازه می دهد در هر بار ورود حداکثر دو سال در کانادا اقامت داشته باشد. پس از پایان اعتبار پاسپورت متقاضی نیاز به اقدام مجدد نیست و تنها برچسب سوپر ویزا بر روی پاسپورت جدید الصاق می‌شود.
دعوت کننده باید بیمه خدمات درمانی متقاضی را حداقل برای یک سال از داخل خاک کانادا پرداخت کرده و فرد دعوت شونده باید زیرنظر پزشکان مورد اعتماد سفارت معاینه شود. تایید پزشک معتمد سفارت از آن جهت است که سلامت متقاضی پیش از ورود به کانادا تایید شود تا هذف از اقامت در کانادا درمان و تحمیل هزینه‌های درمانی به دولت کانادا نباشد.

درخواست آنلاین ثبت نام ویزای کانادا :

در فرآیند درخواست آنلاین وقت سفارت کانادا متقاضی باید مدارک خود را به صورت آنلاین در سایت رسمی سفارت کانادا آپلود کند و پس از تکمیل مراحل ثبت نام باید نسبت به اخذ وقت سفارت در یکی از دفاتر وک برای انجام انگشت نگاری اقدام کند و مراحل ثبت نام را به پایان برساند و منتظر جواب بررسی درخواست ویزا بماند. اداره کارگزاری چند هفته بعد از ثبت نام، نتیجه موافقت یا عدم آن را از طریق ایمیل اطلاع می دهد، آدرس ایمیل ارائه شده توسط متقاضی در هنگام پر کردن فرم‌های ثبت نام ویزای کانادا، پل ارتباطی متقاضی و سفارت کانادا خواهد بود.
نامه انگشت نگاری و پرینت برگه ی وقت سفارت برای مراجعه به سفارت کفایت می‌کند و نیاز به مدرک دیگری نیست.
در حال حاضر متقاضیان می‌توانند برای انگشت نگاری و برسی مدارک کانادا به یکی از دفاتر وَک آنکارا، استانبول، باکو، تفلیس، دبی، ابوظبی و ایروان مراجعه نمایند.

مراحل تعیین وقت سفارت کانادا

اولین گام برای تعیین وقت سفارت کانادا ایجاد یک حساب کاربری در وب سایت VFS Global است و سپس لینک تایید به منظور فعال نمودن حساب کاربری به ایمیل‌تان ارسال می‌شود. باتوجه به کشور و مرکز وکی که قصد دارید انگشت نگاری در آن صورت بگیرد، می‌بایست مراحل زیر انجام دهید:
انتخاب دفتر VAC مد نظر از طریق وب سایت vfsglobal
کلیک بروی لینک BIOMETRIC ENROLMENT در قسمت بالای صفحه
 ورود به بخش Schedule an Appointment و ایجاد حساب کاربری
وارد کردن اطلاعات مورد نیاز در قسمت New user
فعال نمودن حساب کاربری از طریق ایمیل ارسال شده
در گام بعدی می‌بایست اطلاعات جدیدی اعم از تاریخ مورد نظر خود و همچنین تعداد وقت مورد نیاز(در شرایط داشتن همراه) را وارد نمایید و صفحه‌ی تعیین وقت برای‌ شما به نمایش درمی‌آید.
وقت مورد نظر خود را انتخاب نمایید و بروی دکمه‌ Confirm کلیلک نمایید.

نکات مهم در مورد بیومتریک

براساس اعلام دولت کانادا از تاریخ ۱۳ جولای ۲۰۱۸ ارائه‌ی اطلاعات بیومتریک که شامل انگشت‌نگاری و عکس‌برداری می‌شود برای اکثر متقاضیان ورود به کانادا الزامی می‌باشد. در حال حاضر ۱۹۲ مرکز دریافت اطلاعات بیموتریک در دنیا وجود دارد و دولت کانادا این اطمینان را داده است که اطلاعات آن‌ها در نهایت امنیت جابه‌جا شود و حریم شخصی آن‌ها را حفظ خواهد نمود. افراد بالای 79 سال، کودکان زیر 14 سال و متقاضیانی که درخواست ویزای کاری یا تحصیلی و یا اقامت دائم در خود کشور کانادا را می‌دهند، تا زمانی که مراکز بیومتریک در سرتاسر کشور کانادا برقرارشود از انجام بیومتریک معاف هستند از انجام ارائه اطلاعات بیومتریک معاف هستند.

وقت سفارت فوری کانادا چقدر طول میکشد ؟

وقت سفارت کانادابا توجه به این که کانادا در ایران سفارت خانه ای ندارد پس کلیه متقاضیان اخذ ویزای کانادا باید به یکی از کشورهای همسایه وقت سفارت گرفته و سفر کنند.
برای اخذ ویزا می توانید به یکی از شهرهای همسایه مانند آنکارا، استانبول، ایروان، دبی، ابوظبی و … مراجعه کنید تا بتوانید درخواست خود را به سفارت ابلاغ نمایید.پس مدت زمانی که گرفتن وقت سفارت کانادا طول میکشد بستگی به شهری دارد که برای انگشتنگاری انتخاب می کنید.
یکی از نکات مهمی که باید در نظر داشته باشید همین است. اگر زمان برای شما مهم است و باید در کمترین زمان ممکن ویزای این کشور را اخذ کنید، باید به دقت بررسی کنید که از کدام شهر اقدام نمایید. وک در برخی از شهرهای خلوت تر است و سریع تر ممکن است پاسخ گوی متقاضیان باشد.
برای اطلاع دقیق در این باره باید با افراد حاذق و با تجربه مشورت کنید تا بتوانید ویزای مورد نظر خود را اخذ کنید. در نظر داشته باشید که اخذ این ویزا تنها در صورتی امکان پذیر است که وقت سفارت را داشته باشید و کلیه هزینه های مربوطه را نیز پرداخت کرده باشید.Panel titleP

بازدید 2129 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 25 خرداد 1399 11:11
View My Stats