برای رزرو وقت سفارت های شینگن، در ابتدا مسافر برنامه ی سفر خود را اعلام کرده و از کشوری که از آن ورود داشته و بیشترین تعداد روز اقامت را خواهد داشت، درخواست ویزا می کند. در نظر داشته باشید هیچ زمان مشخصی برای مدت زمان لازم برای تعیین وقت سفارت برای ویزای شینگن وجود ندارد. بنابراین بسته به سفارتی که از آن اقدام می‌کنید حداقل 30 الی 45 روز پیش از تارخ سفر وقت سفارت خود را مشخص کنید.
وقت سفارت تعیین شده قابل تغییر و یا کنسلی نیست و در صورت حضور نیافتن متقاضی در روز مقرر، نیاز به تکرار مراحل خواهد بود. در روز انگشت نگاری و تحویل مدارک، متقاضی می‌بایست‌ کپی نامه تایید وقت سفارت را به همراه داشته باشد.

لیست کشورهای عضو شینگن را در این مقاله مشاهده کنید


 

برای توضیحات بیشتر و پیگیری پرونده با دفتر مرکزی آژانس آندیا سیر با شماره تلفتن : 22053073 تماس بگیرید.

یا به آدرس : تهران ، بلوار آقریقا ، ناهید شرقی ، پلاک 26 ، واحد 6 مراجعه نمائید.

وقت سفارت انگلیس

مراحل اخذ ویزای انگلیس

https://www.andiaseir.ir/%D9%88%D9%82%D8%AA-%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%AA/%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9%84%DB%8C%D8%B3منظور ما از وقت سفارت انگلیس چیست؟
تا اینجای کار ما مدارک را آماده کرده‌ایم. حالا وقت آن رسیده است که پس از بررسی‌های انجام شده توسط کارشناسان و تائید آنها این مدارک را به دست افسران سفارت برسانیم تا آنها مدارک را بررسی کرده و نتیجهٔ درخواست ما را به ما اطلاع دهند. به رزرو وقت در سفارت انگلیس برای ارائهٔ مدارک و انجام امور لازم وقت سفارت انگلیس می گویند. همان طور که خودتان می‌دانید و قبلاً هم اشاره کردیم سفارت انگلیس در ایران بسته شده و راهی جز سفر به کشورهای همسایه برای انجام امور وقت سفارت نداریم. البته همین جا دست نگه دارید! خبر خوب اینکه اخیراً در ایران هم شرکت VFS Global به عنوان نمایندهٔ رسمی سفارت انگلیس در تهران حضور دارد و می‌توانید از این طریق برای وقت سفارت در خودِ ایران هم اقدام نمایید. با این حال هنوز هم برخی از هم وطنان ما به دلایلی دیگر کشورها را ترجیح می‌دهند و ما در بخش‌های بعدی مفصل در این مورد بحث می‌کنیم. نکته اینجاست که همکاران ما در شرکت اندیاسیر وقت سفارت ممکن را برای شما رزرو می‌کنند و شما بایستی در روز و ساعت تعیین شده در سفارت حضور داشته باشید. با حضور در سفارت بایستی مدارک خود را تحویل داده و امور انگشت نگاری و احراز هویت را به انجام برسانید. به علاوه باید وجه مورد نیاز برای بررسی مدارکتان را هم واریز کرده و رسید آن را همراه دیگر مدارک تحویل دهید. این نکته را در نظر داشته باشید که از متقاضیان ویزای تحصیلی انگلیس مصاحبه‌اسی هم گرفته می‌شود. پس از آنکه امور وقت سفارت انگلیس را به انجام رساندید باید حدود بیست روز کاری منتظر بمانید تا جواب ررسی مدارک شما بهتان ایمیل شود.
پس از گشایش مجدد سفارت انگلیس در تهران، نام مرکز تهران نیز به لیست دفاتر کنسولی صادر کننده ویزای انگلیس اضافه شده است، بنابراین از این پس علاوه بر امارات و ترکیه، می‌توانید تهران را نیز به عنوان محل مصاحبه خود انتخاب کنید، اما در صورتی که زمان خاصی را برای انجام مصاحبه خود در نظر دارید یا به هر دلیلی وقت‌های تهران برای شما مناسب نیست، می‌توانید محل مصاحبه خود را یکی از کشورهای امارات یا ترکیه انتخاب نمایید.
آن دسته از متقاضیان سفر به انگلیس که تهران را برای مصاحبه و انگشت نگاری انتخاب کرده اند باید در نظر داشته باشند که شرکت کارگزاری انگلیس در تهران VFS GLOBAL نامیده می شود از اینرو کلیه متقاضیان می بایست جهت انگشت نگاری در این مرکز حاضر شوند و تمامی درخواست های  متقاضیان اعم از درخواست های توریستی، تجاری، دانشجویی، اقامتی و… را اداره میکند

انواع ویزای انگلستان

ویزای توریستی,دیدار اقوام و دوستان انگلیس
ویزای تجاری انگلیس(کنفرانس,نمایشگاه و …)
ویزای کــاری انگلیـس
ویزای تحصیلی انگلیس
ویزای پزشکی انگلیس
ویزای ازدواج انگلیس

 مراجعه به سفارت

https://www.andiaseir.ir/%D9%88%D9%82%D8%AA-%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%AA/%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9%84%DB%8C%D8%B3* برای درخواست ویزای خود باید در قرار ملاقات حاضر شوید. شما نمی‎توانید کسی را به جای خود بفرستید.
* برای انواع ویزای انگلیس حضور متقاضیان جهت انگشت نگاری درسفارت انگلیس یا دفتر VFS الزامی می باشد.
* در مرکز، نیاز است از شما اثر انگشت و عکس نیز گرفته شود. به این کار جمع آوری اطلاعات بیومتریک گفته می‎شود. اسکنر انگشتی دیجیتال تصاویری از تمام ۱۰ انگشت شما را جمع آوری می‎کند و یک عکس دیجیتال نیز از شما گرفته خواهد شد.
* عکس دیجیتال شما باید با صورت کامل و بدون عینک آفتابی یا عینک‎های رنگی و یا پوشش سر گرفته شود، مگر اینکه آن را به دلایل مذهبی و پزشکی پوشیده باشید. صورت شما باید بدون مو در جلوی چشم‎ها به وضوح دیده شود.
* اطمینان حاصل کنید که نوک انگشتان شما عاری از هر نوع تزئین، بریدگی، سایش یا سایر علائم باشد، زیرا اینها ممکن است در ارائه اسکن قابل قبول انگشت‎ها اختلال ایجاد نمایند.
* اگر از طرف کودک زیر ۵ سال درخواست ویزا می‎کنید، آنها نیز باید در قرار ملاقات حاضر شوند، اما لازم نیست که اطلاعات اثرانگشت خود را ارائه کنند.
بدون اطلاعات بیومتریک، ویزای شما پردازش نخواهد شد.
مزیت مراجعه به دفتر VFS در تهران برای انجام انگشت نگاری و ارائه مدارک، عدم نیاز به مصاحبه خواهد بود. پس از ارائه مدارک و انگشت نگاری، پاسپورت خود را به سفارت تحویل داده و نتیجه درخواست ویزا به همراه پاسپورت طی ۲ الی ۳ هفته به آدرس پستی متقاضی ارسال می‌شود.
اگر شما نمیتوانید یا نمیخواهید  به دفتر VFC در تهران مراجعه کنید، می توانید به کشور دیگری(ترکیه-امارات) برای ارائه درخواست خود سفر کنید.

مدارک لازم برای ویزای انگلیس

وقت سفارت انگلیسمدارکی که باید به کارشناسان شرکت ویزاگردی ارائه دهید تا وقت سفارت انگلیس را برای شما اخذ کنند به شرح زیر است:
اسکن صفحه اول گذرنامه خود و همراهانتان را برای ما ارسال کنید.
فرم فارسی ارسالی از سوی مشاورین ما را تکمیل نمایید و برای ما ارسال کنید.
 واچر هتل و رزرو بلیط هواپیمای خود را برای ما ارسال کنید. در غیر این صورت تاریخ رفت و برگشتی که مد نظر دارید را به ما بگویید تا ضمن ثبت وقت سفارت شما، واچر هتل و رزرو بلیط هواپیما هم برای شما اخذ کنیم.
دعوتنامه انگلیس و مدارک هویتی خود را نیز برای ما ارسال نمایید.
مشاورین متخصص ما در امور وقت سفارت سفارت انگلیس، مشاوره اخذ ویزا، رزرو بلیط هواپیما و هتل، بیمه نامه مسافرتی و … فعالیت می کنند. اخذ ویزا برای نود درصد از متقاضیان ادعای ما را تائید می کند. کافی است تا با مشاورین مجرب ما همراه شوید.
در صورتی که متقاضی کشور ترکیه را به عنوان محل ارائه درخواست انتخاب نماید، ملزم به دریافت برگه عبور از سفارت ایران در ترکیه خواهد بود و حتما باید دو روز کاری در آنکارا یا استانبول حضور داشته باشند تا برای وی برگه عبور صادر شود.

مدت زمان صدور ویزای انگلیس

بنابر اعلام وب سایت رسمی سفارت انگلیس، مدت زمان صدور ویزای انگلیس حدود ۳ هفته بطول خواهد انجامید. اما بدلیل ترافیک متقاضی برای ارائه وقت سفارت انگلیس، یک هفته تا ۱۰ روز باید به زمان فوق اضافه کرد. مجموعا می‌توان گفت در صورت کامل بودن مدارک متقاضی مدت زمان صدور ویزای انگلیس (بررسی مدارک در سفارت، انگشت نگاری و صدور ویزا) بین ۴۰ تا ۵۰ روز کاری خواهد بود.

پیگیری جواب ویزای انگلیس

جواب ویزای انگلیس، از طریق ایمیل به همان حساب کاربری ایجاد شده در وب سایت رسمی سفارت ارسال خواهد شد. تمامی پیگیری‌های جواب ویزای انگلیس اعم از زمان وقت سفارت، زمان انگشت نگاری و تایید و یا رد درخواست ویزا نیز از طریق همین حساب کاربری انجام خواهد شد.
مدت زمان لازم برای صدور ویزای انگلیس
ممکن است بررسی مدارک شما در سفارت تا 20 روز به‎طول بیانجامد. پس از انجام این بررسی‎ها شما ایمیلی از سفارت دریافت می‎کنید که در آن ویزا شدن یا ریجکت شدن ویزای شما بیان شده است. لازم به ذکر است مدارکی که ارائه می‎دهید بیشترین نقش را در ویزا شدن یا نشدن شما دارد . ممکن است اگر مدارک اشتباهی ارائه دهید علاوه بر رد شدن تا مدت مشخصی نیز نتوانید برای درخواست جدید اقدام کنید

نگاه کلی به اخذ ویزای انگلیس

هیچ تفاوتی بین دفاتر انگشت نگاری ویزای انگلیس وجود ندارد. شما به هریک از این دفاتر که مراجعه کنید، در نهایت مدارک شما در دفتر ابوظبی بررسی خواهد شد.
تمکن مالی، گردش حساب و ارائه دعوتنامه و یا تاریخچه سفری قدرتمند از شرایط اخذ ویزای انگلیس می‌باشد.
 با توجه به هدف شما از سفر به انگلیس، ویزای این کشور در انواع توریستی، تحصیلی، کاری، ترانزیت و سرمایه گذاری صادر می‌شود.
فرم درخواست ویزای انگلیس به همراه پرداخت هزینه درخواست ویزای این کشور به صورت آنلاین و در سایت سفارت این کشور انجام می‌پذیرد.
ویزای توریستی انگلستان در مدت زمان‌های ۶ ماهه، ۲ ساله، ۵ ساله و ۱۰ ساله و به درخواست متقاضی صادر می‌شود. البته برای درخواست ویزای بلند مدت باید مدارک بیشتری ارائه کنید.
به طور معمول جواب ویزای انگلیس در بازه زمانی ۲ تا ۳ هفته کاری پس از ارائه مدارک و انگشت نگاری صادر می‌شود و می‌توانید با پرداخت هزینه بیشتر، جواب ویزای خود را زودتر از مدت زمان اعلام شده دریافت کنید.
از رایج ترین دلایل ریجکت ویزای انگلیس می‌توانیم به عدم توانایی در پرداخت هزینه‌ها، ارائه دعوتنامه نامعتبر و تاریخچه سفری نامناسب اشاره کنیم.
 رفع ریجکت ویزای انگلستان وجود ندارد و شما حتی ۱ ساعت پس از ریجکتی و به شرط رفع نواقص پرونده خود می‌توانید مجددا برای دریافت ویزای انگلیس اقدام کنید.
بخش کنسولی سفارت انگلستان در ایران تعطیل می‌باشد و شما برای دریافت ویزای این کشور باید به دفتر کارگزاری VFSglobal درخواست خود را ارائه کنید.

ریجکت ویزای انگلیس؛ چرا درخواست ویزای انگلستان رد می‌شود؟

وقت سفارت انگلیسرایج ترین دلیل ریجکتی ویزای انگلیس، عدم توانایی در پرداخت هزینه‌های اقامت می‌باشد. در صورتی که افسران ویزای انگلیس به مدارک مالی شما شک داشته باشند، شما با بند عدم توانایی در پرداخت هزینه‌ها ریجکت می‌شوید. تاریخچه سفری نامناسب و ارائه دعوتنامه نامعتبر نیز از رایج ترین دلایل رد شدن ویزای انگلیس می‌باشند.

بازدید 1374 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 25 خرداد 1399 09:39
View My Stats