تور هنگ کنگ و ذائقه ایرانی

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که وقتی به کشوری دیگر سفر می کنید نتوانسته اید با غذای آن کشور ارتباط برقرار کنید. مخصوصا با غذاهای شرق آسیا که با ذائقه ما ایرانی ها جور نمی آید. این مشکل وقتی شدید تر می شود که گردشگرانی که با اهداف مختلف  به شهر کشور چین سفر می کنند و نمی توانند به درستی در این کشور غذا خوری مناسب ذائقه ایرانی بیابند . به  در این مقاله می خواهیم در مورد غذاهای چینی و انواع آن و به ویژه غذاها و رستوران های شهر هنگ کنگ  صحبت کنیم . البته در همین ابتدا باید بیان کنیم که غذاهای هنگ کنگی متفاوت از غذاهای چینی است .

در ابتدا به معرفی غذاهای چینی و انواع رستوران های شهر هنگ کنگ خواهیم پرداخت و در ادامه رستوران هایی را معرفی خواهیم کرد که به ذائقه مردم کشور ما نزدیک تر هستند و امیدواریم گردشگرانی که می خواهند تور هنگ کنگ را برای سفر خود انتخاب کنند با خواندن این مقاله رستوران های هنگ کنگ را بیشتر بشناسند و مشکلی برای تهیه غذا در شهر هنگ کنگ را نداشته باشند .

خوشبختانه شهر هنگ کنگ به دلیل تجاری بودن شهر، سالانه از سراسر دنیا گردشگرانی با فرهنگ های مختلفی به این شهر سفر می کنند ، رستوران ها و غذاخوری های مختلفی نیز با غذاهای بین المللی در این شهر وجود دارند که می تواند به راحتی پاسخگوی تنوع غذایی و ذائقه گردشگران از تمامی ملل دنیا باشد .

 تور هنگ کنگ و ذائقه ایرانی

 

 غذاها و رستوران های هنگ کنگ

بیشتر غذاهای رایج در هنگ کنگ سرشار از کربوهیدرات هستند ، غذاهایی مانند نودل و برنج که در اکثر غذاهای هنگ کنگی دیده می شود . تقریبا بخش اعظمی از غذاهای هنگ کنگی را غذاهای فرهنگ کانتونی تشکیل می دهد و دلیل آن این است که مهاجران زیادی از جنوب چین به این شهر مهاجرت کرده اند که همواره غذاهای خود را با چاشنی مربوط به غذاهای چینی ارائه می کنند. البته شهر هنگ کنگ از دیرباز تحت تاثیر فرهنگ غربی بوده است و به تبع آن غذاهای هنگ کنگی نیز به فرهنگ غربی نزدیک تر شده اند . این نزدیکی غذاهای هنگ کنگی به ذائقه بین المللی توانسته است در این شهر پرجمعیت جایگاه خود را پیدا کند و هر رستورانی که در هنگ کنگ یافت می شود لیست بلند بالایی از غذاهای چینی و هنگ کنگی و همین طور غذاهایی که با فرهنگ غربی طبخ می شوند را در خود جای داده است.

علاوه بر این غذاها ، غذاهای اندونزیایی، هندی ، ایتالیایی ، امریکایی و غذاهای رایج در کشور های خاورمیانه نیز به وفور یافت می شوند و شهر هنگ کنگ این تنوع غذایی را مدیون مهاجرانی است که به این شهر سفر کرده اند.

انواع غذاهای هنگ کنگی که حتما باید آنها را تست کنید .

هنگ کنگ شهر غذاست ، اگر تور هنگ کنگ را برای سفر بعدی خود انتخاب کرده اید آماده خوردن غذاهای لذیذ هنگ کنگی باشید ، خوشبختانه رستوران های خوب در این شهر بسیار است و هر چه که بخواهید بخورید در این شهر یافت می شود . در اینجا لیستی از غذاهای معروف هنگ کنگی را معرفی می کنیم که تست کردن آنها خالی از لطف نیست.

 تور هنگ کنگ و ذائقه ایرانی

1 – دیم سام (Dim Sum )

یکی از غذاهای ارزان هنگ کنگ دیم سام است که معمولا همراه با چای سبز سرو می شود.این غذا معمولا از پای مرغ، سیب زمینی و میگو تهیه میشود که با چای سبز بسیار دلچسب است . این غذا نه تنها یکی از پر مصرف ترین غذاهای هنگ کنگ است بلکه یکی از ارزان ترین های آنهاست.

2- لو مای گای

ترکیب خاصی از برنج و مرغ و گوشت که معمولا با سس تند سرو می شود و طرفداران بسیاری در هنگ کنگ دارد. معمولا برنج این نوع غذا را در لای برگ معطر لوتوس طبخ می کنند که بوی برگ لوتوس در هنگام بخار پز شدن برنج به لو مای گای طعم عالی می دهد. یکی از ارزان ترین غذاهای هنگ کنگ همین لو مای گای است که بسیار خوشمزه است.

3- غاز کبابی

غاز کبابی را شاید در رستوران های ملل مختلف در سراسر دنیا خورده باشید اما در هنگ کنگ با روش کباب کردن و ادویه های مختلفی که این غذا دارد بسیار با طعم کباب غاز دیگر ملل متفاوت است و بسیار خوشمزه تر .

4- کباب گوشت

به طور خلاصه کباب کردن گوشت در هنگ کنگ با جاهای دیگر متفاوت است . گوشت گوساله و اردک نیز از دیگر غذاهایی هستند که معمولا با سس تند و ادویه های مختلف سرو می شود که در واقع بر روی ذغال پخته می شود .

5- نودل

 در واقع نودل یکی از پر طرفدارترین غذاهای هنگ کنگی است که با ذائقه اکثر گردشگران جور در می آید و معمولا بسته به نوع ادویه ها و مخلفات آنها نام های مختلفی دارد .

رستوران هایی که برای ذائقه ما مناسب باشد می تواند رستوران های ترکی یا عربی باشد که تعداد زیادی از این نوع رستوران ها در هنگ کنگ وجود دارد . از جمله این رستوران ها می توان به رستوران های زیر اشاره کرد :

 تور هنگ کنگ و ذائقه ایرانی

 

  • رستوران I love istanbul   این رستوران غذاهای ترکی ارائه می دهد که برای ما ایرانی ها آشنا تر است. این رستوران در رده رستوران های متوسط قرار می گیرد این رستوران را می توانید در خیابان تانگ چویی پیدا کنید .
  • رستوران کباب لند که نسبتا ارزان تر از باقی رستوران هاست و شما می توانید غذای حلال را در این رستوران پیدا کنید .
  • صحارا بار

این رستوران عربی انواع غذاهای عربی را ارائه می دهد اما غذاهای گرانتری نسبت به هم سطحان خود دارد .

  • رستوران خانه مصری

این رستوران را می توانید در خیابان تسیم شا تسو پیدا کنید که رستورانی ارزان است .کیفیت غذاهای این رستوران نیز قابل قبول است .

  • رستوران ما

در خیابان تانگ چو رستورانی که غذاهای خاورمیانه ای و غربی را ارائه می دهد که قیمت بسیار مناسبی را دارد و برای تمامی ذائقه ها غذایی برای سرو دارد .

  • رستوران سماغ

این رستوران که تخصص غذاهای لبنانی را دارد در خیابان گلِنالی در مرکز شهر هنگ کنگ قرار دارد.

  • فست فود مک دونالد

این فست فود زنجیره‌ای در بندر کواری، خیابان کینگ، پلاک 979 قرار دارد. مک دونالد به خاطر غذاهاب ارزانش مشهور است

  • پیتزا هات

این رستوران در محله کالون، خیابان پرنس ادوارد غربی قرار دارد

بازدید 5574 دفعه
View My Stats