شهر کبک کانادا

کبک سیتی کانادا در سال ۱۶۰۸ توسط ساموئل دوچاپلین تاسیس گردید و یکی از قدیمی‌ترین شهرهای آمریکای شمالی، شهر کِبِک مرکز استان کِبِک کانادا است. این شهر زیبا مخصوصا محله‌های قدیمی آن، تداعی‌‌کننده‌ی زیبایی دل‌فریب شهرهای قدیمی اروپا به خصوص فرانسه است و بسیاری از میراث اصیل فرانسوی  خود را حفظ کرده است.

 

شهر کبک کانادا

کبک قدیمی یکی از چندین محله‌ی قدیمی کبک سیتی و جزء مکان‌های تاریخی و مرکز نظامی و اداری شهر است. اکثر معماری‌های زیبا و شاخص شهر در بخش شرقی آن قرار دارد، و اغلب مناطق تاریخی آنجا واقع شده‌اند. این منطقه با وجود خیابان‌های پیچ در پیچ پر از مغازه و رستوران و ساختمان‌های سنگی، تداعی‌کننده‌ی شهرهای اروپایی است. لوور تاون (Lower Town) پر است از معماری‌های اصیل و طرح‌های خیابانی که قدمت آن مانند تعدادی از نقاشی‌های روی دیوار و برخی سازه‌ها به آغاز تأسیس شهر برمی‌گردد.
یکی از جاذبه‌های گردشگری اصلی شهر کلیسای نتردام کبک است که  یکی از قدیمی‌ترین کلیساهای آمریکای شمالی است که در سال ۱۶۴۷ بنا شده، این کلیسا ازنظر معماری ارزش زیادی دارد و در کنار اولین ساختمان مذهبی شهر قرار دارد که در سال ۱۶۳۳ توسط شامپلن ساخته شده است. نمای داخلی تأثیرگذار و باابهت کلیسا با عناصر خاص معماری نئو باروک و آثار هنری باورنکردنی تزئین شده است که به همراه پنجره‌های زیبای کلیسا با شیشه‌های رنگارنگ و نقاشی‌هایی با موضوع داستان‌های مذهبی، محرابی با روکش طلایی و تاج جواهرنشان اسقفی، جلوه‌ای به‌یادماندنی ایجاد می‌کنند.

شهر کبک کانادا

شهر فرانسوی‌زبان کبک با مناطق حومه‌ای بسیار چشم‌نواز، پارک‌های دیدنی، مراکز فرهنگی معتبر، دیوارهای سنگی ستبر با چند قرن قدمت، رویدادها و جشنواره‌هایی با شهرت بین‌المللی، رستوران‌های لوکس و تعداد زیادی هتل مشهور، مقصدی رؤیایی برای گردشگری تور کانادا است و گردشگری سالمی دارد. بسیاری از مناطق قدیمی کبک سیتی برای حفظ اصالت خود، سبک فرانسوی خود را در ساخت و ساز حفظ کرده است به طوری که خیابان‌های آن باریک و پر از مغازه‌های کوچک صنعتی و تجاری است. این شهر با بیش از ۳۵ هتل، در کنار پانسیون‌های خانوادگی و مهمانخانه‌هایی با سبک و سیاق قدیمی و تنوع زیاد در نوع اتاق‌ها، پذیرای گردشگران هستند.
منطقه‌ی تاریخی کبک قدیم، گوشه‌ی دنجی مملو از زیبایی و هماهنگی است که هیچ‌وقت جذابیت خود را برای گردشگران سراسر دنیا از دست نمی‌دهد. شهر کبک صرفا یک مقصد مناسب مسافرت تفریحی نیست و محل فوق‌العاده‌ای برای اقامت طولانی‌مدت و حتی همیشگی به شمار می‌آید. هزینه‌ی پایین حمل‌ونقل و کیفیت بالای خدمات عمومی بهداشتی و درمانی و مزایای مالیاتی وسوسه کننده، عده‌ی زیادی را به مهاجرت به کانادا و اقامت دائم در این شهر ترغیب می‌کند.
شاتو فرانتناک به‌عنوان پرعکس‌ترین هتل جهان شناخته شده است و از حیث بلندی سردمدار برج‌های شهر است. منطقه‌ی پتی چاپلین در نزدیکی شاتو فرانتناک قرار گرفته و پایین‌ترین قسمت شهر است. این محله قدیمی‌ترین منطقه‌ی تجاری آمریکای شمالی است و به خاطر داشتن بوتیک‌های زیاد و صنایع دستی متنوع شهرت دارد. از دیگر جاهای دیدنی مشهور در پتی چاپلین «پلکان خطرناک» است که قدیمی‌ترین پلکان کبک سیتی است.

شهر کبک کانادا

کبک در همه فصول سال پذیرای گردشگران تور کانادا است و  نمی‌توان این شهر را کاملا خلوت دید به طوریکه در ماه جولای با شروع فستیوال‌های تابستانی، تمام شهر مملو از هیاهو و شور زندگی می‌شود. دوستداران ماجراجویی زمستانی، در ماه فوریه به شهر کبک سفر می‌کنند تا در فسیتوال زمستانی شرکت کنند و به ورزش‌های زمستانی متنوع بپردازند. اگر به آرامش و خرید علاقه‌ی بیشتری دارید، فصل‌های پاییز و بهار برایتان مناسب‌تر هستند. در این فصل‌ها طبیعت کبک در زیباترین شکل ممکن قرار دارد و تعداد زیادی حراج در آن پیدا خواهید کرد و همین‌طور ازدحام کمتری در خیابان‌های شهر به چشم می‌خورد.
کبک در سال ۱۹۸۵ توسط یونسکو به‌عنوان میراث فرهنگی جهانی معرفی شدند و از آن به بعد با نام Historic District of Old Quebec (منطقه‌ی تاریخی کبک قدیم) شناخته می‌شود.

بازدید 8522 دفعه
View My Stats