برج ایفل (Eiffel tower)

پاریس از مهم ترین شهرهای اقتصادی اروپا است. پاریس یکی از زیباترین شهرهای دنیاست، زیباترین موزه ها، پارک ها و ساختمان ها در پاریس قرار دارند و سالانه حدود 45 میلیون نفر به این شهر زیبا سفر می کنند و لحظات خاطره انگیزی برای خود رقم می زنند. پاریس دارای فرهنگ قوی و پیشینه غنی می باشد و از هر لحاظ، تحصیل، علم، تفریح، امکانات، سیاست، مد و رسانه موفق ظاهر شده است.

 از مهم­ترین جاذبه های گردشگری این شهر رویایی در تور اروپا ، برج ایفل می باشد. برج ایفل نماد شهر پاریس و یکی از عجایب هفت گانه دنیا است. غیر ممکن است شخصی برای تفریح و گردش به فرانسه مسافرت کند اما از برج ایفل دیدن نکند.

 برج ایفل (Eiffel tower)

برج ایفل با ارتفاع حدود 324 متر بلندترین برج کشور فرانسه است که در میدان شان‌دومارس در نزدیکی رود سن در شهر پاریس قرار دارد و تا سال 1930 میلادی، این برج، بلندترین برج دنیا به شمار می رفت. برج ایفل برای بزرگداشت صدمین سالگرد انقلاب فرانسه ساخته شد و نام آن نیز از سازنده اش یعنی گوستاو ایفل گرفته شده است که ساخت آن در سال 1887 آغاز و در سال 1889 میلادی پایان یافته است و حدود سیصد کارگر به مدت دو سال و دو ماه متوالی رو آن کار کرده اند.

 برج ایفل (Eiffel tower)

پاریس اصلی ترین جاذبه گردشگری فرانسه در تور اروپا است، این شهر مملو از زیبایی است. پاریس را می توان شهر مد و فرهنگ نیز نامید. برج ایفل به عنوان یکی از برج های مشهور و قابل تامل دنیا شهرت دارد و بسیاری از مردم جهان دوست دارند از نزدیک پاریس را ببینند، در خیابان های آن قدم بزنند و در کافه هایش قهوه بنوشند.

 

 

بازدید 9516 دفعه
View My Stats