میدان دام آمستردام

میدان دام آمستردام (Dam Square)

یکی از قدیمی ترین میدان های آمستردام، میدان دام متعلق به قرن سیزدهم، یکی از دیدنی‌ترین نقاط شهر آمستردام به شمار می‌آید. این میدان با ساختمان های تاریخی و جاذبه‌های زیبایی همچون کاخ سلطنتی ، موزه مادام توسو و کلیسای جدید احاطه شده است. مقابل کاخ سلطنتی، یک ستون بلند سفید، تزئین شده با تندیس‌های متعدد را خواهید دید که به «یادمان ملی» شناخته می‌شود. این ستون در سال ۱۹۵۶ به افتخار قربانیان جنگ جهانی دوم نصب گردید.

  میدان دام آمستردام

کلیسای جدید (Nieuwe Kerk) که به سبک رنسانس اولیه طراحی شده ، در نزدیکی کاخ، در حدود سال ۱۴۰۰ ساخته شد و در اواسط دهه ۱۶۰۰ بعد از یک آتش‌سوزی بزرگ مورد بازسازی قرار گرفت تا به شکوه و عظمت قبل خود برگردد. همواره در این کلیسا ازدواج‌های سلطنتی برگزار می‌شدند. بازدیدکنندگان  تور اروپا از تماشای پنجره رنگی بزرگ و گوش سپردن به یک اجرای ارگ کلیسا لذت خواهند برد. علاوه بر این جاذبه‌های فوق‌العاده رستوران‌ها، کافه‌ها و مغازه‌ها، ‌ نیز در میدان دام وجود دارند.

 میدان دام آمستردام

میدان دام با ساختمان‌های زیبا و جاذبه‌های شگفت‌انگیزش یکی از مقاصد گردشگری در تور اروپا است. این میدان با کبوترهای زیبایش همواره برای اهالی شهر مکانی برای قرارها و دور هم جمع شدن بوده است. در دهه ۱۹۶۰ میدان دام به خاطر جمعیت هیپی‌هایی که در آن گرد هم جمع می‌شدند معروف بود.

 

 

بازدید 10641 دفعه
View My Stats