10 نکته برای مدیریت بودجه سفر در تورسوئیس

بی شک سوییس در صدر گران ترین کشورهای  دنیاست ! اما با این حال سالانه میلیون ها گردشگر از سراسر دنیا ، از این کشور زیبا و سبز دیدن می کنند  و این گردشگران بودجه سفر های مختلفی را برای سفر خود در نظر می گیرند . گرچه سوییس گرانترین کشور دنیاست اما تور سوییس همیشه طرفداران خود را دارد چون آنها می دانند که از دیدنی های سوییس و جاذبه های گردشگری آن از جمله ، دریاچه ها ، کوها و مناظر بی بدیل این کشور لذت خواهند برد.  در این مقاله می خواهیم ده نکته برای مدیریت بودجه سفر سوییس برای شما معرفی کنیم بدون مشکل خاصی بتوانید از سوئیس بازدید کنید .این ده نکته به شما کمک خواهد کرد پول بیشتری را در تور سوئیس در جیبتان نگه دارید .

 

 10 نکته برای مدیریت بودجه سفر در تورسوئیس

 

1- اولین نکته بسیار جالب و با اهمیت است. سعی کنید در مورد محل اقامتتان، یک محل با قیمت های پایین و رزرو شبانه را انتخاب کنید و بعد از گشتن در شهر های مختلف باز هم به محل اقامت اولیه خود بازگردید این کار باعث صرفه جویی در هزینه اقامت شما خواهد شد.در اقامت خود می توانید از سایت Airbnb استفاده کنید تا هزینه های اقامت را به حداقل برسانید .

2- اقامت در شهر های بزرگ با داشتن جاذبه های گردشگری بسیار به صرفه تر است. اگر با تور سوئیس مسافرت می کنید به یاد داشته باشید که در صورت اقامت در شهرهای بزرگ سوییس می توانید از مناظر طبیعی اطراف شهر که فاصله کمی با شهر دارند از سفر خود لذت ببرید. در صورتی که در شهرهای بزرگ سوئیس اقامت می کنید می توانید از وسیله های حمل و نقل عمومی ارزانتر نیز استفاده کنید .

3- امروزه گردشگران دیگر به اقامت در هتل ها محدود نیستند گزینه های متعددی برای اقامت وجود دارد که می توانید از قبل تحقیق کنید و جایی ارزان برای اقامتتان بیابید . یکی از پر طرفدارترین وب سایت های ارائه دهنده خدمات اقامت ارزان Airbnb است که در کشورهای اروپایی بسیار مورد توجه است .

4- برای خرید مواد غذایی در سوییس بهتر است از فروشگاه های مواد غذایی استفاده کنید . تعداد فروشگاه های مواد غذایی در سوییس کم نیستند که از جمله آنها می توان به ، لیدل،الدی،دننر می باشند .گزینه دیگر برای تهیه مواد غذایی خرید میوه و سبزیجات با شکل و شمایل نا زیبا هستند، این میوه و سبزیجات از نظر کیفیت مشکلی ندارند فقط شکل زیبایی ندارند.

5- برای کاهش هزینه های خود نیز بهتر است خرید سوغات را از فروشگاه های مواد غذایی انجام دهید . در حالت کلی خرید سوغات که بیشتر شکلات و پنیر هستند می تواند ارزانتر از فروشگاه های سوغات و لوکس فروشی ها تمام شود . پس سعی کنید در حالی که غذای خود را در این فروشگاه ها می خورید از همان جا هم سوغات خود را تهیه کنید .

6- در سوئیس آب معدنی نخرید . هر بطری آب معدنی می تواند برای شما هزینه ای اضافه محسوب شود. خوشبختانه سوئیس چشمه های آب را داراست و شما می توانید بطری آب خود را از هر چشمه ای که دیدید پرکنید و دیگر آب معدنی نخرید .

7- برای دیدن موزه ها از موزه های رایگان ویا از موزه هایی که در طول هفته تخفیف دارند استفاده کنید. در زیر لیستی ازنمونه  انواع موزه های رایگان سوییس آورده شده است

موزه های رایگان ژنو:

  • موزه تاریخ هنر ژنو
  • موزه گیاه شناسی ژنو
  • موزه آریانا
  • موزه کاروگ
  • موزه اقوام شناسی

موزه های رایگان زوریخ:

  • موزه باغ وحش
  • موزه هنر مدرن ( رایگان در روزهای چهارشنبه)
  • موز انسان شناسی
  • موزه گیاه شناسی زوریخ
  • گورستان فلونترن

 10 نکته برای مدیریت بودجه سفر در تورسوئیس

 

8- تفریحات رایگان در فضای باز در کشور سوییس بسیار هیجان انگیز و متنوع هستند . از پیاده روی تا اسکی و شرکت در مراسمات ویژه سوییسی ها که در طول سال برگزار می شود از جمله آنهاست. این مراسمات متنوع بسیار جالب هستند، آتش بازی های زیبا وموسیقی زنده در فضای باز پذیرای گردشگران تورهای سوییس هستند. در سوییس چند دریاچه بزرگ و زیبا قرار دارد که شما می توانید در آنها شنا کنید و از مناظر اطراف دریاچه لذت ببرید . از دیگر مکان هایی که می توانید به رایگان از آنها دیدن کنید ، کارگاه های تولید پنیر است که می توانید از نزدیک با فرایند تولید پنیر آشنا شوید در کنار این کارگاه ها برخی کارخانه ها نیز تورهای ارزان قیمتی برای بازدید دارند که می تواند در برنامه تور سوییس شما گنجانده شوند.

9-شش ماه اول سال بهترین زمان مسافرت به سوییس است به علت گردشگران کمتر در این ماه ها هزینه های اقامت و گردشگری کمتر خواهد بود .

10-از سیستم "گلوبال پس" استفاده کنید تا در هزینه های حمل و نقل ، همچنین بازدید از موزه ها و استفاده از اتوبوس و مترو صرفه جویی کنید . همچنین می توانید بلیط های استفاده از امکانات دیگر همچون بلیط قایق ها هم با نصف قیمت تهیه کنید . همین طور می توانید با تهیه کوپن های تخفیف از امکانات درون شهری با تخفیف بیشتری استفاده کنید .

بازدید 4097 دفعه
View My Stats