کلیسای لاساگرادا فامیلیا در اسپانیا

کلیسای لاساگرادا فامیلیا (LA SAGRADA FAMILIA  )، به معنای " خانواده ی مقدس" ، را میتوان در صدر جاذبه های توریستی بارسلونا قرار داد. این بنای تاریخی در سال 1882 توسط معمار معروف آنتونی گائودی به سبک گوتیک طراحی شده و اگرچه با گذشت حدود 2 قرن از شروع ساخت آن هنوز ناتمام مانده است (پیش بینی می شود ساخت آن در سال 2026 میلادی به پایان برسد.)، اما با عنوان یکی از مشهورترین و زیباترین بناهای جهان سالانه پذیرای 3 میلیون توریست از سراسر دنیا می باشد، بنابراین در فصل های پر سفر اگر نمی خواهید ساعت ها در صف علاقه مندان معطل شوید بهتر است از پیش بلیط ورودی را تهیه فرمایید.
کلیسای لاساگرادا فامیلیااین کلیسا در مرکز شهر بارسلونا قرار دارد و آدرس آن در خیابانی به نام Carrer de Mallorca است. برای رسیدن به آن در هر کجای بارسلونا که باشید می توانید از مترو استفاده کنید که خط ۵ و خط ۲ متروی بارسلونا هر دو شما را به این کلیسا می رسانند. با این حال گائودی در این مورد هم هوشمندی کامل داشته است، او این کلیسا را از نظر موقعیت جغرافیایی در نقطه ای از شهر ساخته است که در هر کجای آن که باشید بتوانید به راحتی آن را ببینید پس نگرانی پیدا نکردن این شاهکار بی تکرار تاریخ را نداشته باشید!
هنگام برنامه ریزی سفر خود در نظر داشته باشید که اگر فقط تمایل به بازدید از نمای بیرونی کلیسا داشته باشید حدود 15 الی 30 دقیقه زمان کافیست. اما در صورتی که برنامه ی بازدید از داخل بنا را داشته باشید، با توجه به نوع بلیطی که تهیه میکنید حدود 2 ساعت زمان برای بازدید کامل در نظر بگیرید.
کلیسای لاساگرادافامیلا

کلیسای ساگرادا فامیلیا با قامتی افراشته، اوج شکوه و عظمت را به بیننده القا خواهد کرد. این کلیسا هنوز هم بعد از ۱۳۰ سال تحت بازسازی است. زمانی که ساخت آن تمام شود، بلندترین برج آن یک و نیم برابر بلندتر از برج فعلی می‌شود. شاید این سازه نیمه تمام باشد اما سالانه حدود ۲/۸ میلیون نفر را به خود جذب کرده و پربازدیدترین یادمان تاریخی اسپانیا به شمار می‌رود. یکی از مهم‌ترین بازدیدکنندگان آن پاپ بندیکت شانزدهم بود که کلیسا را طی جشن بزرگی در نوامبر سال ۲۰۱۰ تقدیس کرد.
این بنا لقب مرتفع‌ترین بنای مذهبی دنیا را دارد و از سال 1882 تاکنون در حال ساخت است و هنوز هم کامل نیست. معماری ساگرادا فامیلیا بسیار باشکوه و خارق‌العاده است، به همین خاطر گردشگران زیادی از سراسر دنیا برای بازدید از این کلیسا به بارسلون می‌روند. جالب است بدانید که هیچ عجله‌ای در اتمام پروژه‌ی ساگردا فامیلیا وجود ندارد و مسئولان ساخت و ساز بر این عقیده هستند که خداوند عجله‌ای ندارد و لازم نیست سریع ساخت ساگرادا فامیلیا را به تمام برسد.

بازدید 2928 دفعه
View My Stats