موزه ی ملی و موزه ی هنر سوئیس

موزه ی ملی سوئیس

موزه ملی از اهمیت ویژه ای در بین موزه های جهان از لحاظ تاریخچه فرهنگی اروپا و جهان برخوردار می باشد. معماری بنای موزه ی ملی سوئیس به سبک قلعه های رنسانسی کشور فرانسه می باشد. این موزه دارای برج هایی زیبا و حیاط هایی زیبا و پارکی میان دو رودخانه لیمات و سیل در آن قرار گرفته اند. این موزه از اصلی ترین و پربازدیدترین جاذبه های گردشگری شهر زوریخ  در تور اروپا به شمار می رود.

 این موزه خاستگاه فرهنگ و هنر اروپا محسوب می شود و سالن های مختلفی که اخیرا بدان افزوده شده برای ایجاد امکانات جدید مدرن است. موزه ملی سوئیس مجهز به یکی از بزرگترین کتابخانه های ملی است .
هنوز زمان زیادی از قدرت گرفتن سوئیس به عنوان یک کشور پیشرفته نگذشته است.
سوئیسی که در نمایشگاه زوریخ به نمایش درآمده تاریخ این کشور از زمان فقر آن و مهاجرت و بعد قدرت طلبی و سیاست بازی و آثاری که دین در اقتصاد این کشور گذاشته دیده می شود. سپس با شاهکار توپوگرافی این موزه برخورد خواهید کرد. که بیش از یک و نیم قرن را برایتان به صورت ملموس به نمایش در می آورد.
میراث فرهنگی در موزه ملی سوئیس
مجموعه های زیادی در موزه ی سوئیس به نمایش گذاشته می شود بزرگترین مجموعه ی تصاویری که میراث صد ساله ی سوئیس را به معرض نمایش می گذارد گالری و مبلمان و سایر اشیای گوناگون همراه تاریخچه شان، همراه آثاری بازمانده از قرون وسطی که توسط هنرمندان همان دوره به جای مانده است. آثاری از کلیسا های دوره ی وسطی و لوازمی مربوط به ساخت اولین ساعت های سوئیسی و تاریخچه ی صنعت کفش و زیورآلات از عهد وسطی تا حال حاضر و مجموعه ای غنی از سکه ها؛ هنر در جای جای نمایشگاه مربوط به تاریخچه ی فرهنگی اجتماعی به چشم می خورد و بقایای تاریخی درباره ی اقوام ساکن بخش کناری دریاچه است که جز آثار باستانی موزه ملی سوئیس محسوب می شود و بیش از 1400 شی که زندگی این اقوام را به نمایش در می آورد.
درباره ی موزه تاریخ و فرهنگ ملی سوئیس در زوریخ
موزه ملی سوئیس یک نمایشگاه دائمی است که در تمام فصول می توان بدان سفر نمود و از بخش های مختلف تاریخی آن در دسته بندی های مختلف دیدن نمود.
نمایشگاه تاریخی با تصاویر اسطوره های محبوب سوئیسی از جمله ادلویس؛ ویلهلم توت، گاوچران ها و پایه های کنفدراسیون در ارتباط است؛ نمایشگاه زوریخ به تنهایی چندین ژانر را پوشش می دهد.
بخش هایی مربوط به سلاح و مجموعه ای وسیع هنری که صنایع دستی و اخیرا مد روز در آن به نمایش در آمده است. در واقع مهمترین و دیدنی ترین بخش سوئیس موزه ملی سوئیس است شما در کنار دیدن از آثاری مربوط به 5000 سال قبل از میلاد تا سال 5000 میلادی با جدیدترین دکوراسیون مربوط به سالهای اخیر مواجه خواهید شد.

سوئیس یک کشور بی طرف شناخته شده است قدمت برخی شهرک های انسانی آن به چندین هزار سال رسیده است در گذشته کشور غنی نبوده است.

 

 

  موزه ی ملی و موزه ی هنر سوئیس

این موزه مکان مناسبی برای کسانی است که تمایل دارند در مورد تاریخ و فرهنگ کشور زیبای سوئیس بیشتر بدانند. در این موزه می‌توانید مبلمان‌های عتیقه‌ی سوئیسی، برج اسلحه، تصاویر متغیر (شهر فرنگ خودمان) از نبرد مشهور Murten و مجموعه‌ی بزرگی از سکه‌های قدیمی، به همراه آثاری از قرن‌های چهاردهم تا شانزدهم  را تماشا کنید.

موزه ی ملی و موزه ی هنر سوئیس:

 موزه ی ملی و موزه ی هنر سوئیس

 موزه ی ملی و موزه ی هنر سوئیس  

موزه هنر سوئیس:

یکی از مهم ترین موزه های قاره اروپاست که در سال ۱۹۱۰ میلادی ساخته شده است و در این موزه مجموعه هایی هنری از دوران قرون وسطی نگهداری می شوند. آثار هنرمندان مشهور اروپایی همچون ادوارد مونش، ژاک لیشیتز و آلبرتو جیاکومتی در این موزه جای گرفته به معرض نمایش گذاشته شده اند.موزه ریتبرگ تنها موزه هنری سوئیسی است که با تمرکز بر هنر و طراحی غیر اروپایی تأسیس شده و فعالیت می نماید. این موزه هنر های آسیایی، آفریقایی، آمریکایی و اقیانوسی را به نمایش می گذارد.
موزه ریتبرگ 24 مه 1952 در ویلایی نئوکلاسیک افتتاح شد. این ویلا که سال 1857 برای یک کارخانه دار آلمانی ساخته شده تا مدتی محل ملاقات روشنفکران زوریخی بود.
افرادی که به موزه ریتبرگ می روند می توانند با هنر مجسمه سازی هندی آشنا شوند. آن ها در این موزه تندیس های برنزی، تصاویری از معبدهای تبتی، تزئینات حکاکی شده چینی، تندیس های بودا و آثار سنگی و سرامیکی آسیایی را می بینند.

  موزه ی ملی و موزه ی هنر سوئیس

 موزه ی ملی و موزه ی هنر سوئیس

 

 

 

بازدید 6064 دفعه
View My Stats