موزه پیکاسو در اسپانیا

پابلو پیکاسو(Picasso Musuem) از معروف ترین نقاشان قرن ۲۰ میلادی میباشد او نقاش، شاعر، طراح صحنه و پیکرتراش بوده است از بزرگترین مجموعه هایی که آثار این هنرمند را در یک جا جمع آوری کرده است موزه پیکاسو که در اسپانیا قرار دارد، که در ۹ مارس ۱۹۶۳ برای عموم افتتاح گردید. این موزه حدود ۴۲۵۱ اثر از این هنرمند را به نمایش گذاشته است. یکی از مهمترین تاثیرات پیکاسو در عرصه هنر پدید آوردن سبک کوبیسم بوده است.

بارسلون دارای موزه های زیادی است که موضوعات و محدوده های مختلفی را پوشش میدهد. یکی از پرطرفدارترین موزه های این شهر موزه پیکاسو میباشد، که توانسته گردشگران زیادی را به سمت این شهر روانه میسازد. این موزه در سال ۱۹۶۳ در شهر بارسلونا افتتاح شد.
موزه‌ پیکاسو در دل کوچه‌های قدیمی بارسلون قرار گرفته است و به زندگی و آثار پابلو پیکاسو می‌پردازد. با ۴۲۶۱ قطعه، این موزه گسترده‌ترین مجموعه از آثار این نقاش اسپانیایی را در خود جای می‌دهد. با افتتاح در سال ۱۹۶۳، این مکان اولین موزه درباره پیکاسو به‌شمار می‌رود و همچنین اولین موزه‌ای است که در طول زندگی و حیات یک هنرمند در افتخار او برگزار شد. در بازدید از این موزه با رابطه حسی پیکاسو با بارسلون، از کودکی تا مرگ او آشنا خواهید شد.
این موزه شامل آثار هنری پیکاسو در سال های اولیه زندگی اش در بارسلونا می باشد. اگرچه او در جنوب اسپانیا (مالاگا) متولد شده است اما خانواده ی وی در سال 1895 به بارسلونا نقل مکان کرده و پیکاسو تا سال 1904 در اینجا اقامت داشت. وی هنر نقاشی خود را در این شهر آغاز کرده و هنگام بازدید از این موزه میتوانید سیر پیشرفت و پختگی وی از دوران دانش آموزی تا تبدیل شدن به بهترین نقاش جهان را در 4000 اثر او تماشا کنید.

این هنرمند کار خود را قبل از اینکه بخواهد شهر بارسلونا را به سمت پاریس ترک کنند آغاز کرده با این حال می توانید در نقاشی‌های پیکاسو آثار زیادی از شهرش را مشاهده نمایید. با وجود اینکه این هنرمند یکی از بنیانگذاران کوبیسم است می‌توان گفت جزوه تاثیرگذارترین هنرمندان قرن بیستم نیز به شمار می آید.


بازدید از موزه پیکاسو برای طرفداران و علاقه مندان به هنرمند پابلو پیکاسو می تواند گزینه بسیار مناسب باشد زیرا این موزه بزرگترین مجموعه موجود در اسپانیا می باشد که آثار این هنرمند مشهور قرن ۲۰ میلادی را در خود جای داده است. به طور کلی می‌توان گفت موزه پابلو پیکاسو از کنار هم قرار گرفتن ۵ ساختمان ساخته شده که تاریخچه ساخت آن به قرون وسطا تعلق دارد.
سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . برای بازدید از این موزه نیاز به تهیه بلیط دارید اما خبر خوب این است که میتوانید یکشنبه ی اول هر ماه و بعدازظهرهای سه شنبه ی هر هفته بازدید رایگان داشته باشید.

بازدید 2908 دفعه
View My Stats