جاذبه های شهر لوگانو در سوئیس

 کشور سوئیس یک جمهوری فدرال در اروپا است. موقعیت این کشور در بخش غربی مرکز اروپا است و به ترتیب از جنوب با ایتالیا، از غرب با فرانسه، از شمال با آلمان و از شرق با کشورهای اتریس و لیختن اشتاین همسایه است. این کشور شامل 26 ایالت است.. لوگانو یکی از شهرهای سوئیس است که در کنار دریاچه ای به همین نام، در بخش ایتالیایی زبان تیچینو و در جنوب رشته کوه آلپ قرار گرفته است. لوگانو در بین شهرهای سوئیس به عنوان تفرجگاهی زیبا و آرامش بخش شهرت پیدا کرده است و مسافران زیادی از نقاط مختلف اروپا و همین طور سرتاسر جهان برای استراحت و لذت بردن از آرامش طبیعت به این منطقه می آیند
کشور سوئیس دریاچه های بسیاری دارد و بدون شک یکی از زیباترین آن ها دریاچه لوگانو است. موقعیت قرارگیری این دریاچه آن را خاص و متمایز کرده است. وقتی کنار دریاچه می ایستید و آن را نگاه می کنید متوجه می شوید که دور تا دور آن را کوه های پوشیده از درخت احاطه کرده اند که با شیبی ملایم به آب منتهی می شوند. به دلیل وجود کوه ها در اطراف دریاچه از هر زاویه ای که نگاه کنید تنها بخشی از آن را می توانید ببینید و همین هم یکی از دلایل جذابیت این دریاچه است. قایق های تفریحی متعددی در این دریاچه وجود دارند که از سواحل مختلف مسافران را به گردشگری لذت بخش در سطح دریاچه می برند. از جمله مشهورترین آن ها، کشتی کروز صبحگاهی و کروز پانورامیک است که تور تفریحی اش بیش از ۳ ساعت طول می کشد و می توانید چشم انداز بی نظیر چراغ های شهر لوگانو در شب را هم مشاهده کنید.

دریاچه لوگانو:

دریاچه لوگانو در سوئیس در جنوبی‌ترین نقطه‌ی «تِسین»، منطقه‌ای تفریحی در جنوب رشته کوه‌های آلپ قرار دارد و تا ایتالیا امتداد یافته است.
به لطف آب و هوای ملایم مدیترانه‌ای حتی درختان مرکبات هم در این منطقه رشد کرده و بازدیدکنندگان می‌تواند زیر درختان نخل، آفتاب بگیرند. دریاچه لوگانو دارای شاخه‌های مختلف است و توسط کوهستان‌ها احاطه شده است: «کوه ژنروسو» (Generoso) در جنوب شرقی دریاچه با ارتفاع ۱۷۰۰ متر بلندترین کوه دریاچه لوگانو است. یک قطار بالابر شما را از تفریحگاه ساحلی «کاپولاگو» (Capolago) به نوک قله خواهد برد و می‌توانید از دید پانوراما بر منطقه برخوردار شوید. دو قطار کابلی از کوه‌های لوگانو بالا می‌روند: کوه «مونت بری» در شرق دریاچه و کوه «سن سالواتوره» در غرب دریاچه که از آنجا راه باریک و زیبایی به دهکده‌ی کوچک «کارونا» منتهی می‌شود.
یک قطار کابلی دیگر هم وجود دارد که شما را به قله‌ی آفتابی «سرپیانو» (Serpiano) می‌برد که بهترین نقطه برای تماشای میرات جهانی یونسکو یعنی «کوه سن جورجیو» در جنوب دریاچه است. کوهستان‌های پوشیده از درخت با آن تنوع گیاهان کمیاب یکی از مکان‌های اصلی برای یافتن فسیل‌هایی است که قدمت آنها به دریاچه نیمه استوایی ماقبل تاریخ باز می‌گردد. برای کشف تنوع دیدنی‌های منطقه از یک قایق استفاده کنید. «مورکوت» با آن خانه‌های مجلل و بزرگ و کلیسای «سانتا ماریا دل ساسو» که یکی از ساختمان‌های مهم دوره رنسانس با برج ناقوسی به سبک معماری رومانسک، چشم‌انداز‌های فوق‌العاده‌ای را برای بیننده به همراه دارد. همچنین می توانید «گاندریا» را ببیینید که نمونه‌ای بی‌نظیر از کلبه‌ی کوچک ماهیگیری در کنار دریاچه لوگانو است.
دور تا دور دریاچه پارک‌های متعددی را خواهید دید که مکان اغواکننده‌ای برای گردش ایجاد کرده‌اند. مثلا می‌توانید به «پارکو اسکرر» (Parco Scherrer) در مورکوت بروید که مجسمه‌ها و معماری‌های مربوط به کشورها و عصرهای متعدد در کنار درختان سرو، کاج مکزیکی، اوکالیپتوس، آزالیا، نخل، بامبو و غیره قرار گرفته‌اند. یا به «پارک بلودره» (Park Belvedere) درست در کنار تفریحگاه ساحلی در لوگانو بروید و از مناظر طبیعی و بکر آن سرمست شوید. بازدیدکنندگان در بهار عاشق شکوفه‌های مگنولیا و کاملیا می‌شوند که سراسر پارک را می‌پوشانند.
می‌توانید تاریخ سوئیس را در بهشت تاریخی دریاچه لوگانو کشف کنید. مثلاً «موزه گمرک سوئیس» در «گاندریا» نشان می‌دهد قاچاقچی‌ها چگونه با خطرات زیاد کار تجارت خود را در این منطقه‌ی فقر زده پیش می‌بردند. این موزه هیچ جاده‌ای ندارد و بهترین راه دسترسی به آن از طریق قایق است. موزه گمرک سوئیس در همسایگی مرز ایتالیا قرار دارد و قبلاً به عنوان ساختمان مرزبانی مورد استفاده قرار می‌گرفته است اما اکنون بخشی از «موزه ملی سوئیس» محسوب می‌شود.
پارک مشهور «سوئیس مینیاتور» که سوئیس را در مقیاس یک بیست و پنجم اندازه واقعی نشان می‌دهد و شامل ۱۲۰ نمونه خانه، قلعه و بنای یادبود است که در فضای باز پارک ۱۴۰۰۰ متر مربعی قرار داده شده‌اند. این نمونه‌ها بسیار دقیق و مشابه با نمونه‌ی اصلی هستند و به تمام جزئیات آنها دقت شده است و پیرامون آنها هزاران گل و گیاه خودنمایی می کنند. دریاچه لوگانو و مناطق اطراف آن برای هر سلیقه‌ای چیزی برای ارائه دارد؛ مثلاً عاشقان ادبیات می‌توانند از موزه‌ی «هرمان هسه» در «مونتاگنولا» دیدن کنند، جایی که که این نویسنده نیمی از عمر خود را در آنجا گذراند.

جاذبه های شهر لوگانو در سوئیس

مونت سان سالواتوره | Monte San Salvatore

در بالای دریاچه لوگانو کوهی زیبا و باشکوه به نام مونت سان سالواتوره قرار دارد که یکی از بهترین جاذبه های شهر لوگانو محسوب می شود. این کوه ۹۰۰ متر ارتفاع دارد و چشم انداز زیبایی از دریاچه به وجود آورده است. اگر کمی اهل ماجراجویی و کوهنوردی باشید می توانید به بالای این کوه بروید و از آن جا چشم انداز ۳۶۰ درجه ای به شهر لوگانو، دریاچه و رشته کوه آلپ در غرب داشته باشید. البته اگر هم حوصله کوهنوردی ندارید می توانید با استفاده از قطار کابلی خود را در عرض ۱۲ دقیقه به بالای کوه برسانید. پیشنهادمان این است که حتی اگر با قطار کابلی به بالای کوه رفتید راه برگشت را پیاده برگردید تا در طول مسیر از زیبایی های شگفت انگیز طبیعت اطراف هم لذت بیشتری ببرید.

جاذبه های شهر لوگانو در سوئیس

 

مونت بِرِه | Monte Brè

در حومه شرقی لوگانو یکی دیگر از جاذبه های شهر لوگانو یعنی کوه مونت بره قرار گرفته است. البته برای بالا رفتن از این کوه هم قطار کابلی وجود دارد که از سال ۱۹۱۲ فعال بوده است. در بالای قله کوه که ۹۲۵ متر از سطح دریا ارتفاع دارد دو رستوران وجود دارد و بازدیدکنندگان می توانند در حالی که غذا یا نوشیدنی میل می کنند چشم انداز بی نظیر دریاچه و مناظر دوردست، حتی تا ایتالیا را هم تماشا کنید. مونت بره در بین کوه های سوئیس به کوه آفتابی شهرت پیدا کرده است و به دلیل موقعیت جغرافیایی اش از آفتاب دلپذیری برخوردار است. در طول مسیر به بالا یا پایین کوه می توانید در کنار دهکده بره هم توقف داشته باشید و فضای محلی و سنتی روستاییان سوئیس را تجربه کنید.

محله ویا ناسا | Via Nassa

خب دیگر وقت آن است که به سراغ خود شهر برویم و جاذبه های شهر لوگانو را به شما معرفی کنیم. در جنوب شهر، محله شیک و زیبای ویا ناسا بین دریاپه و بافت قدیمی شهر قرار گرفته است. این محله را شاید بتوان توریستی ترین منطقه شهر دانست و فروشگاه های مختلف در داخل ساختمان های قدیمی متعلق به قرن ۱۷ زینت بخش خیابان شده اند. طاقی های جلوی ساختمان ها در گذشته به عنوان پناهگاهی برای دستفروشان استفاده می شده است. با این حال، امروزه این طاقی ها دیگر کاربری گذشته را ندارند و بیشتر به عنوان سایه گاهی برای فرار از آفتاب تابستان استفاده می شوند. بوتیک های شیک، جواهرفروشی، فروشگاه های مختلف، رستوران ها و کافه های متعددی در همین محله متمرکز شده اند و پاسخگوی نیاز توریست ها هستند.

کلیسای سن لورنزو | Cattedrale San Lorenzo

کلیسای سن لورنزو یا کلیساس سن لارنس یکی دیگر از جاذبه های شهر لوگانو است که با سبک معماری رنسانس و سنگ های سفیدش مثل یک جواهر خوشرنگ در زمینه شهر می درخشد. کلیسای جامع در قرن شانزدهم ساخته شده و سبک معماری اش بیشتر شبیه به سبک رمانسک است. سه درب ورودی این کلیسا با گچ کاری ها و نقش و نگارهای زیبا و مخصوص دوره رنسانس مثل تصویر پرندگان و فرشتگان تزیین شده است.
کلیسای جامع «سن لارنس» (به ایتالیایی: «سن لورنزو») یک کلیسای جامع کاتولیک رومی در شهر لوگانو در سوئیس است.
از داخل کلیسای سن لارنس، می‌توان نمایی فوق‌العاده لذت‌بخش از شهر، دریاچه و کوه‌های اطراف شهر لوگانو را مشاهده کرد. این کلیسای قدیمی در اواخر قرون وسطی تاسیس شد اما نمای بیرونی آن در 1517 به پایان رسید. کلیسای سن لورنزو، جایگاه اسقف اعظم لوگانو بود و زیر نظر سن لورنزو روم قرار داشت.
در مستندات و نوشته‌ها، به وجود این کلیسا در چنین محلی از سال 818 اشاره شده است. در سال 1078 یک موسسه آموزشی در کلیسا تاسیس شد و در سال 1888 به جایگاه کلیسای جامع ارتقا یافت. ساختمان اولیه به سبک رومی و جهتی متفاوت با کلیسای امروزی داشت. در قرن 15 این کلیسا توسعه پیدا کرد و ورودی آن به موقعیت کنونی انتقال داده شد. بین سال‌های 1905 تا 1910، بازسازی‌های گسترده‌ای روی آن صورت پذیرفت و نگاره‌هایی بر دیواره‌های داخلی کلیسا توسط هنرمندی به نام «ارنستو روسکا» (Ernesto Rusca) نقاشی شد.

سردر، ویژگی اصلی کلیسا به شمار می‌‌آید که از صومعه‌ی شهر «پاویا» (Pavia) در ایتالیا و توسط «جیووانی آنتونیو آمادئو» الهام گرفته است. در ساخت سردر از سنگ سفید «سالتریو» (Saltrio)، «ویگیوو» (Viggiù) و «کارارا ماربل» (Carrara marble) استفاده و به وسیله چهار ستون به سه قسمت تقسیم شده است. قسمت میانی، راهروی ورودی اصلی است و یک پنجره بزرگ با حاشیه گل‌دار به همراه تزئینات فرشتگان کوچک دارد که بعد از سال 1578 ایجاد شد. تزئینات چارچوب ورودی، طراحی فوق‌العاده‌ای با مجسمه‌های کودکان، پرنده‌ها و سر شیر دارد. ورودی مرکزی، «ورودی مقدس »نامیده شده و پنج تابلوی برجسته دارد که منقش به تصاویر چهار قدیس و در مرکز آن‌ها مریم مقدس و کودکش هستند. بین چارچوب ورودی و سرستون‌ها، دو فرشته که حامل مشعل هستند قرار دارند.

بین ورودی‌ها، داخل چارچوب‌های مربع‌شکل، مجسمه بالاتنه‌ی چهار تن از صاحبان انجیل، حضرت سلیمان و حضرت داوود مشاهده می‌شود. حاشیه‌های کتیبه سردر 17 پیکره دارد که شامل شخصیت‌های کتاب مقدس و سیبل‌ها (زنان پیشگو) بودند. همچنین شکل‌های حیوانات نیز وجود داشتند که در مرمت‌ و بازسازی‌های سال 2002 در نشانه‌هایی از آثار مجسمه‌های دیواری نقاشی شده پیدا شدند. ورودی اصلی کلیسا در دوره رومی در حال حاضر تبدیل به محل نگهداری ظروف مقدس کلیسا شده است. برج ناقوس از دیگر دیدنی‌های این کلیسای زیبا شمرده می‌شود که بخش پایینی آن به دوره رومی بازمی‌گردد اما دو طبقه‌ی بالایی به سبک معماری باروک است. این ناقوس توسط «کستانت تینکالا» (Costante Tencalla) طراحی شده است.

جاذبه های شهر لوگانو در سوئیس

پارک چیویکو | Parco Civico:

یکی دیگر از جاذبه های شهر لوگانو پارکی فوق العاده زیبا به نام چیویکو است که در شرق مرکز شهر قرار گرفته است. این پارک در کنار دریاچه قرار گرفته و علاوه بر چشم انداز بی نظیر و زیبا، امکانات و خدمات مختلفی مثل یک کتابخانه و مرکز کنفرانس هم دارد. از این پارک می توانید منظره غروب آفتاب را در زمینه دریاچه لوگانو مشاهده کنید. پیشنهاد می کنیم در طول روز از کوه های مونت بره و مونت سان ساواتوره دیدن کنید و بعدازظهر و نزدیک غروب به پارک چیویکو بیایید.

موزه هرمان هسه | Hesse Museum:

هرمان هسه، نویسنده آلمانی برنده جایزه نوبل را همه کم و بیش می شناسند. جالب است بدانید که این نویسنده شهیر در سال ۱۹۱۹ به دهکده مونتاگنولا نقل مکان کرد و تا زمان مرگش در سال ۱۹۶۲ همان جا سکونت داشت. امروه اولین خانه هرمان هسه به یک موزه تبدیل شده است و آثار و لوازم شخصی او به همان شکل باقی مانده است. هرمان هسه هنگامی که در این خانه زندگی می کرد کتاب کلاسیک سیذارتا را نوشت که داستان مردی هندی است که دچار تحول معنوی و عرفانی می شود. در این موزه می توانید مکاتبات و نامه نگاری های هسه با افراد مشهوری مثل تی اس الیوت و فروید را هم در کنار آثار، عکس ها و نقاشی های آبرنگ او مشاهده کنید و بیشتر با زندگی این نویسنده مشهور آشنا شوید. در این موزه تور صوتی هم به زبان های مختلف موجود است که اطلاعات بسیار خوبی در مورد هرمان هسه به شما می دهد. اگر اهل کتاب و کتابخوانی هستید بازدید از محل زندگی این نویسنده مطمئنا برایتان جالب توجه خواهد بود.

 سوئیس مینیاتوری | :wissminiatur

لوگانو منطقه ای بسیار توریستی و پرجاذبه است و ما تنها سعی کردیم برخی از معروف ترین جاذبه های شهر لوگانو را به شما معرفی کنیم. آخرین مورد از این دیدن ها موزه  بسیار جالب به نام سوئیس مینیاتوری است. این موزه فضای باز در پای کوه مونت سان سالواتوره قرار گرفته و همان طور که از اسمش مشخص است یک مدل مینیاتوری از کشور سوئیس است. در این پارک ۱۳۰ ماکت کلیسا، خانه های اربابی، قلعه ها و کوه های مشهوری مثل ماترهورن وجود دارد. یکی از قسمت های جذاب این پارک که به ویژه بچه ها را شیفته خود می کند ریل قطار مینیاتوری است که از سرتاسر پارک عبور می کند. این ریل حدود ۳٫۵ کیلومتر طول دارد و ۱۸ قطار کوچک در طول این مسیر در تردد هستند.
در کنار این جاذبه ها، قطار کابلی و قایق های تفریحی هم مسافران را به گردشی مفرح در سطح دریاچه و نواحی اطراف می برند.

گاندریا | Gandria:


گاندریا ،دهکده ای سوئیسی با طعم زیتون
در ساحل شمالی دریاچه لوگانو دهکده ای به نام گاندریا وجود دارد که جز جاذبه های حفاظت شده لوگانو محسوب می شود .برای ورود به این دهکده نمیتوانید از وسایل نقلیه مرسوم استفاده کنید چون ورود ماشین و وسایل نقیله به اینجا ممنوع است و شما می بایست از طریق قایق و از راه آبی وارد دهکده شوید و اگر هم پیاده روی را ترجیح می دهید می توانید از مسیر پیاده روی نسبتا طولانی از مرکز لوگانو راه بیافتید و خود را به گاندریا برسانید و در طول مسیر از دیدن درختان زیتون لذت ببرید این مسیر مشرف به دریاچه لوگانو است و منظره بسیار زیبایی را برایتان ترسیم می کند .در بخش هایی از مسیر پیاده روی راه به سمت دریاچه میرود و عرض مسیر کم می شود اگر دوست داشته باشید می توانید کلیسای سنت ویجیلو را که در قرن 15 ام شروع به ساخت شده و تا پایان قرن 18 ام تکمیل شده است را ببینید . در روبروی کلیسا موزه گمرک سوئیس به همراه نمایشگاههایی در مورد قاچاق و تجارت غیر قانونی را می توانید ببینید . اگر میخواهید که در طول پیاده روی چیزی میل کنید ، رستوران گروتو می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد . این دهکده بسیار مورد توجه گردشگران تور سوئیس است و همه ساله میزبان گردشگرانی از سراسر دنیاست.

جاذبه های شهر لوگانو در سوئیس

 

بازدید 3890 دفعه
View My Stats