نکات مهم سفر به اروپا

 

اگر به عنوان اولین سفر به اروپا قصد دارید تور اروپا را خریداری کنید بهتر است این مطلب را بخوانید . بی شک دانستن نکاتی که در ادامه می آید می تواند به داشتن تجربه عالی از مسافرت به اروپا منجر شود .

 • نکات مهم سفر به اروپا سفر به اروپا می تواند برای شما گران تمام شود اگر مقصد و برنامه خود را به درستی انتخاب نکرده باشید. بعضی از قسمت های اروپا می تواند بسیار ارزان تر از باقی مناطق اروپایی باشد مانند جنوب اسپانیا و پرتغال . برای مثال سوییس کشور گرانی است و اگر قصد سفر با هزینه معقول را دارید بهتر است قبل از سفر به بودجه و مقصد خود توجه کنید .
  - بهتر است قبل از حرکت دمای هوا و وضعیت آب و هوایی را بررسی کنید. هوای اروپا در انتهای شهریور ماه رو به سردی می رود ، به خصوص بعد از ظهر ها با وجود بادهای سوزناک هوا کمی سرد می شود پس بهتر است در تورهای شهری یک لباس گرم به همراه داشته باشید تا سرما نتواند کیفیت تور شما را تحت تاثیر قرار دهد .
  - در برخی از شهرهای اروپا موزه ها در برخی از روزهای سال به طور کامل رایگان هستند و اطلاع داشتن از این موضوع می تواند هزینه های بازدید کردن از موزه و اماکن تاریخی را کاهش دهد و باعث صرفه جویی صدها یورو در طول سفرتان شود.
  - در برخی از کشورهای اروپایی برای گردشگران خدمات رایگان را در نظر گرفته اند . برخی از این خدمات در بدو ورود به گردشگران ارائه می شود مانند یک بلیط 80 ساعته برای استفاده از حمل و نقل عمومی، بهتر است قبل از ورود به مقصد خود در مورد این خدمات رایگان اطلاعات کافی کسب کنید تا در هزینه های سفر صرفه جویی شود.
  - قبل از حرکت تور اروپا رستوران های مقاصد و شهرهای خود را بررسی کنید و برای هر شهر رستوران ها و فست فود هایی که می تواند در آنها غذای خوب بخوردید را انتخاب کنید . برای این کار به رتبه و ستاره رستوران ها توجه نکنید ، تبلیغات می تواند همیشه می توانند گول زننده باشند ، بهتر است برای انتخاب رستوران و غذای خوب نظر دیگر مشتریان رستوران ها را بخوانید .
  - برای منتظر نماندن در صف موزه ها و بناهای تاریخی دیگر بهتر است قبلا بلیط خود را رزرو کرده باشید . این کار در سفر به اروپا بسیار معمول و رایج است . برای رزرو بلیط برنامه تور خود را بررسی کنید و برای روز مورد نظر بلیط خود را رزور کنید این کار راحت تر از ایستادن دو تا سه ساعته در صف انتظار است.
  - اگر چه اروپا تقریبا قاره امنی برای گردشگران است اما بهتر است به دقت از کیف پول خود مراقبت کنید .
  - از ریل پس اروپا برای مسافرت با قطار استفاده کنید که در هزینه های جابه جایی شما صرفه جویی شود. اگر این کار را نکنید هزینه بیشتر برای مسافرت با قطار خواهید پرداخت که اغلب گرانتر از هواپیما هم خواهد بود .
  - اگر از ریل پس اروپا استفاده کنید می توانید از حمل و نقل عمومی شهری و بازدید از موزه ها با تخفیف استفاده کنید که برای صرفه جویی در هزینه های سفرتان بسیار موثر است.
  - نوازندگان و گروه های موسیقی خیابانی اروپا بسیار با استعداد تر از دیگر نوازندگان نقاط دیگر دنیا هستند و می توانید با هزینه اندکی از برنامه زنده آنها لذت ببرید.
 • نکات مهم سفر به اروپا - بهترین شاهکارهای هنر معماری معمولا در اروپا هستند . شما با تورهای اروپا به دیدن قاره ای خواهید رفت که شاهکارهای معماری را در آغوش دارد . پس برای مسافرت به اروپا مقاصد خود را درست انتخاب کنید .
  - در اروپا حمل و نقل عمومی به خوبی ساعت های سوییسی کار می کنند مگر اینکه کارکنان قطار و مترو و یا هر جای دیگری تصمیم بگیرند اعتصاب کنند آنجاست که به مشکل بزرگی برخورد خواهید کرد ! البته نگران نباشید اعتصاب در اروپا معمول نیست .
  - مردم محلی معمولا غذای خود را دیرتر از گردشگران می خورند . اگر می خواهید با فرهنگ غذایی کشور های اروپا آشنا شوید بهتر است همراه با مردم محلی غذا بخورید نه دیر تر و نه زود تر از آنها .
  - اگر نمی توانید با غذاهای اروپایی ارتباط برقرار کنید بهتر است رستوران های کشور خودتان را بیابید یا به فست فود ها که غذاهای استاندارد تری را ارائه می کنند مراجعه کنید. البته این نکته در اروپا ضروری نیست زیرا مشکل چندانی با غذای اروپایی نخواهید داشت.
  - در جنوب اروپا معمولا مردم کمی در ساعات بعد از ظهر می خوابند و ممکن است با بسته بودن برخی مغازه ها رو به رو شوید . البته مردم جنوب اروپا سعی می کنند ساعت 4 بعد از ظهر سر کار خود حاضر شوند پس از آن لحاظ مشکلی نخواهید داشت.
  - مردم اروپا مشتاق هستند تا با هم بیرون بروند . در اروپای غربی این امر پسندیده و شایسته است و مردم اروپا روی شان اجتماعی خود حساس نیستند وشاید جمعی از دوستان از طبقه مختلف جامعه و با هر شغلی باشند. این امر فرصتی برای گردشگران است که بتوانند با جمعی از مردم اروپا آشنا شوند.
  - اگر چه کشورهای اروپایی کشور های آزادی به نظر می رسند اما توجه کنید که محدودیت های قانونی در کشورهای اروپایی بسیار زیاد است . پس قبل از رسیدن به مقصد خود در اروپا در مورد قوانین و مقررات آنجا بیشتر مطالعه کنید یا از تور لیدر کمک بخواهید.
  - تورهای اروپا می توانند ارزان تر از چیزی که تصور می کنید تمام شود فقط باید برنامه سفر خود را به دقت تنظیم کنید و مقاصد خود را بر طبق بودجه خودتان انتخاب کنید .

مطالبی که بیان شد نمی تواند تمامی نکاتی که لازم است پوشش دهد ،اینجاست که ارزش کار مشاورین تورهای اروپا بیش از پیش نمایان می شود .امیدواریم از نکاتی که مطرح شد حداکثر استفاده را برده باشید و سفر به اروپا یک تجربه خاطره انگیز برای شما باشد.

 

بازدید 5188 دفعه
View My Stats