جاذبه های گردشگری هلند

آمستردام بزرگترین شهر هلند و پایتخت کشور هلند می باشد و بزرگترین مرکز جذب توریست در این کشور در تور اروپا می باشد. شهر آمستردام پایتخت کشور سلطنتی هلند در شمال اروپا که در کنار رتردام و لاهه، سه شهر اصلی هلند را تشکیل می دهند.

 جاذبه های گردشگری هلند

آمستردام نسبت به مساحتش گنجینه های هنری بسیاری دارد و برای هنردوستان مکانی رؤیایی ست. بخش مرکزی آمستردام بافت فشرده و زیبای قدیمی خود را به خوبی حفظ کرده اســت و مانند یک موزه روباز و دیدنی است. آمستردام را می توان دوچرخه دوست ترین شهر دنیا نامید به طوریکه تعداد دوچرخه ها در این شهر از تعداد خودروها بیشتر است. از جاذبه های گردشگری آن، قایق سواری در کانال های داخل شهر است که از مقابل بسیاری از ساختمان های زیبای شهر می گذرد. در ادامه به معرفی جاذبه های گردشگری هلند  در تور اروپا  می پردازیم.

پل لاغر (Magere Brug)

پل لاغر یک پل عابر پیاده است و از معروفترین پل های شهر آمستردام می باشد که در سال 1934 بر روی رودخانه آمستل (river Amstel) ساخته شده است و یکی از 1200 پلی است که در شهر آمستردام وجود دارد. این پل با طراحی زیبای خود، محبوب ترین پل در بین بیش از 1200 پل در آمستردام می باشد و به نام Magere Brug نیز شناخته می شود.

 جاذبه های گردشگری هلند

بازار گل (Flower Market)

بازار گل آمستردام در یکی از کانال های متعدد شهر به نام سینگل قرار دارد و بعنوان آخرین بازار گل شناور آمستردام بوده و همیشه گردشگران زیادی را در تور اروپا به خود جذب می کند.  

 جاذبه های گردشگری هلند

میدان رامبراند (Rembrandt Square)

میدان رامبراند، میدانی اغلب شلوغ و بسیار محبوب در آمستردام می باشد. مجسمه ای از نقاش معروف هلندی رامبراند، زینت بخش مرکز این میدان است. این میدان در اصل در سال 1668 به عنوان بازار کره ساخته شد.

 جاذبه های گردشگری هلند

آسیاب بادی دِ خووایا (ِDe Gooyer Windmill)

آسیاب بادی یادآور فرهنگ و تمدن کشور هلند می باشد و زمانی در همه جای هلند آسیاب های بادی به چشم می خوردند، اما امروزه در آمستر دام به منظره ای نادر تبدیل شده اند. به طور کلی در شهر آمستردام شش آسیاب بادی وجود دارد که زیباترین آنها، آسیاب بادی دِخووایا می باشد آسیاب بادی دِ خووایا، که در سمت شرقی مرکز تاریخی آمستردام واقع شده است و یکی از شش آسیاب بادی باقی مانده در شهر است.    

 جاذبه های گردشگری هلند

 

 

بازدید 10689 دفعه
View My Stats