استادیوم نیو کمپ در اسپانیا

به جرات میتوان گفت تقریبا همه  افراد ( حتی آنهایی که به فوتبال علاقه ای ندارند ) حداقل یک بار نام استادیوم نیو کمپ بارسلونا را شنیده اند. بنابراین هنگام سفر به بارسلونا حتما این تور را در برنامه ی خود بگنجانید.اگر سفر شما با یکی از بازی های این استادیوم همزمان شود که شانس با شما یار بوده است، اگر نه میتوانید تور بازدید از موزه FCB و استادیوم نیوکمپ را خریداری فرمایید.
استادیوم نیوکمپ
 این ورزشگاه و تیم ورزشی بسیار مشهور و مطرحش را می توان به عنوان قلب تپنده و مرکز اصلی شور و هیجان شهر بارسلونا دانست. اگر دوست دارید بدانید که مسی و پیکه در زمین چه ورزشگاهی معمولا به زمین می روند پس، در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر ورزشگاه نیوکمپ در شهر بارسلون اسپانیا را مورد بررسی قرار دهیم و تا به حال میزبان بسیاری از بازی های بین المللی مانند لیگ قهرمانان اروپا بوده است. این ورزشگاه با ظرفیت 99.353 نفر بزرگ ترین ورزشگاه فوتبالی قاره اروپا است.
استادیوم نیوکمپ
در این ورزشگاه یک موزه ای با نام « ال موزئو دل بارسا» وجود دارد که به جرات می توان را پربازدیدکننده ترین موزه دنیا دانست.بازدید از موزه‌ی باشگاه بخشی از یک پیج کامل است که بازدید از رختکن میهمان، اتاق کنفرانس، کلیسای کوچک استادیوم و البته خود استادیوم را هم شامل می‌‌شود. اما در موزه‌ی بارسلونا باید بگوییم که علاوه بر کاپ‌ها، افتخارات متعدد باشگاه و آثاری از بازیکنان مشهور آن از گذشته تا به امروز، یک صفحه نمایش لمسی بسیار بزرگ برای تاریخ باشگاه نیز دارد.
در داخل ورزشگاه یک کلیسای کاتولیک قرار دارد که برای بازیکنان در نظر گرفته شده است، که بتوانند در زمان بازی های خود در آن جا به دعا و راز و نیاز بپردازند. در نزدیکی این ورزشگاه یک آیس رینگ قرار دارد، که بازی هایی چون هاکی روی یخ و پاتیناژ در آن جا انجام می شود.
استادیوم نیوکمپ
با داشتن اعضای رسمی بسیار زیاد(بیش از ۱۰۰ هزار نفر) و  نفوذ سیاسی خوب، تمام آخر هفته‌ها افراد بسیاری را از سراسر دنیا به استادیوم نیوکمپ خود می‌کشانند و علاوه بر تماشاچیانی که دورتا دور زمین به تماشای بازی‌های آن می‌نشینند، میلیون‌ها بیننده نیز از طریق گیرنده‌های خود مسابقات آنها را دنبال می‌کنند خصوصا در ال کلاسیکو (مسابقه بین رئال مادرید و بارسلونا).

بازدید 3056 دفعه
View My Stats