شرایط و مراحل اخذ اقامت اسپانیا

اقامت اسپانیا 

اخذ اقامت اسپانیا |آندیا سیراسپانیا از زیباترین و پرطرفدارترین کشورهای محبوب در جنوب غربی اروپاست که دارای طبیعتی شگفت انگیز ، فرهنگی متنوع و پیشینه تاریخی غنی می باشد و به دلیل شرایط خوب آب و هوایی ، اقتصادی ، رفاهی و… افراد زیادی تمایل دارند به اسپانیا سفر کرده و یا در اسپانیا زندگی کنند. این کشور جزو اتحادیه ی اروپاست و مسافران برای ورود به آن نیاز به ویزای شنگن دارند و ساکنین اسپانیا از امکان سفر نامحدود و بدون نیاز به ویزا در سراسر اروپا برخوردار هستند و به همین خاطر مهاجرت و سفر به آن در ابتدا همیشه با دشواری هایی همراه بوده است لکن در صورت اقدام صحیح و درست برای همیشه از امکانات و پتانسیلهای این کشور برخوردار خواهید شد..
پادشاهی اسپانیا شرایط خوبی را برای ساکنانش فراهم نموده و با شرایط قابل قبولی به مهاجران خارجی نیز اقامت می دهد ، اما این به آن معنی نیست که بدون داشتن شرایط اولیه ی مهاجرت می توانید به راحتی به اسپانیا مهاجرت نمایید؛ فرد مهاجر باید بتواند هزینه های اولیه ی زندگی در اسپانیا را پرداخت نماید و یا مدرکی دال بر دانستن زبان اسپانیایی داشته باشد و یا مستنداتی ارائه دهد که اداره مهاجرت و افسران مربوطه را قانع کنند که واجد شرایط دریافت اقامت میباشند.
رشد بالای جمعیت حاصل از مهاجرت به کشور اسپانیا پس از سال ۲۰۰۸ این کشور را به یکی از ۳ کشور برتر برای مهاجران تبدیل کرده است و نزدیکی فرهنگ اسپانیا به آمریکای لاتین و موقعیت جغرافیایی این کشور نیز از دیگر مزیت های انتخاب این کشور بعنوان یکی از پر مخاطب ترین مقاصد برای متقاضیان مهاجرت میباشد.
مجموعه قلمرو پادشاهی اسپانیا عضو کشورهای حوزه شنگن میباشند و قرار گیری این مناطق در یکی از خوش آب و هواترین مناطق اروپا باعث شده تا کلیه دارندگان اقامت این کشور بتوانند آزادانه به سایر کشورهای عضو اتحادیه تردد داشته باشند و برای سایر کشورها نیز اسپانیا بدلیل داشتن جاذبه های بسیار از مقاصد همیشگی توریستها در تمامی فصول است.

مزایای اخذ اقامت اسپانیا

اخذ اقامت دائم اسپانیا پس از گذراندن پنج سال از دریافت اقامت موقت در این کشور امکان پذیر بوده و پس از آن می توان با طی مراحل قانونی پاسپورت اسپانیا را دریافت کرد. لازم به ذکر است که قوانین دریافت حق شهروندی در تمامی ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا یکسان است.
شما به محض دریافت اقامت اسپانیا ، می توانید از مزایای شهروندان اروپایی همچون استفاده از خدمات درمانی و بیمه ، افتتاح حساب در بانک های معتبر بین المللی ، خرید ملک ، وام بانکی و تسهیلات دانشگاهی بهره مند گردید و بدون نیاز به ارائه پاسپورت کشور خود در تمامی ۲۸ کشور اتحادیه اروپا رفت و آمد نمایید. همچنین درخواست دریافت ویزا برای کشورهای امریکا ، کانادا ، استرالیا و انگلیس برای دارندگان اقامت اسپانیا ، به سهولت انجام می شود.
در حال حاضر حوزه شنگن شامل ۲۶ کشور مستقل می باشد که شامل اتریش ، بلژیک ، جمهوری چک ، دانمارک ، استونی ، فنلاند ، فرانسه ، آلمان ، یونان ، مجارستان ، ایسلند ، ایتالیا ، لتونی ، لیختن اشتاین ، لیتوانی ، لوکزامبورگ ، مالت ، هلند ، نروژ ، لهستان ، پادشاهی متحده پرتغال ، اسلوواکی ، اسلوونی ، اسپانیا ، سوئد و سوئیس بوده که مجموعا کشورهای شنگن خوانده می‌شوند و شما به محض دریافت کارت اقامت اسپانیا قادر به سفر و زندگی در هر کدام از این کشور ها در طول مدت اقامت خود خواهید بود.

شرایط و روشهای اخذ اقامت اسپانیا

اخذ اقامت اسپانیا |آندیا سیرهم اکنون ایرانیان زیادی علاقمند هستند برای کار ، تحصیل و یا سرمایه گذاری به اسپانیا رفته و یا در نهایت به آنجا مهاجرت نمایند، به همین خاطر همکاران ما در آندیا سیر بر اساس آخرین قوانین مهاجرتی اسپانیا و روش های اجرایی آن برگرفته از دفاتر وکالتی معتبر اسپانیا، این مطالب راتهیه و در خدمت متقاضیان محترم قرار داده اند. در رابطه با اخذ اقامت اسپانیا باید بگوییم که راه های متعددی برای کسب اقامت و مهاجرت به این کشور وجود دارد که ما در اینجا به معرفی برخی از آن ها که در شرایط فعلی منطقی ترین راه های مهاجرت به اسپانیا و اخذ اقامت موقت اسپانیا و سپس اقامت دایم اسپانیا می باشند.
هر متقاضی مهاجرت به اسپانیا پس از آماده سازی مدارک می بایست درخواست و تحویل مدارک و پرونده خود را برای دریافت ویزای مهاجرتی تحویل سفارت اسپانیا نماید. همچنین پس از اخد ویزای مهاجرتی اسپانیا نهایتا طرف ۹۰ روز وارد اسپانیا شده و در اداره مهاجرت شهر مقصد در اسپانیا درخواست صدور کارت اقامت خود را تحویل نماید.
در اسپانیا طبق رویه پیوستن اعضای خانواده به یکدیگر ، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال شما نیز می توانند به محض تأیید اجازه اقامت متقاضی اصلی ، اجازه اقامت کسب کنند. البته فرزندان بالای ۱۸ سال و والدین متقاضی اصلی نیز می توانند در شرایط خاص واجد صلاحیت اخذ اجازه اقامت تلقی شوند ، مشروط به اینکه از نظر مالی به متقاضی اصلی وابسته باشند و مدارک مثبته ای در این ارتباط موجود باشد که اثبات این امر در تخصص وکلای مجموعه می باشد.
آژانس آندیا سیر ضمن معرفی دفتر وکالت اسپانیایی و داشتن سوابق متعدد دریافت و تمدید کارت اقامت اسپانیا ، آماده ارائه خدمات به متقاصیان محترم می باشد. با اقدامات آندیا سیر، متقاضیان اخذ اقامت اسپانیا نیازی به دانستن زبان اسپانیایی و همچنین ثبت شرکت ندارند و کافیست ارتباط مستمر با وکلا داشته باشند تا بتوانید کارت اقامت اسپانیا خود را دریافت نمایید.
دریافت ویزای اقامت اسپانیا از سه روش زیر صورت میپذیرد که آژانس آندیا سیر پس از مصاحبه اولیه و دریافت اطلاعات و مدارک متقاضیان بهترین روش را برای اخذ اقامت به ایشان توصیه مینماید.
-اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی
-اخذ اقامت اسپانیا از طریق خویش فرمایی یا خود اشتغالی
-اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

روش اول: اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

اخذ اقامت اسپانیا |آندیا سیرگلدن ویزا یا ویزای طلایی به متقاضیان خرید ملک تعلق میگیرد و همانطور که از نامش پیداست یک فرصت طلایی برای اقامتی آسان با رعایت قوانین کشور اسپانیا و در کوتاه ترین زمان ممکن برای متقاضی ایجاد می کند. از سال ۲۰۱۳ میلادی دولت اسپانیا قانونی را مصوب کرد که بر اساس آن متقاضی اقامت در اسپانیا میتواند با خرید ملک یا املاکی به ارزش مجموع ۵۰۰۰۰۰ یورو ( البته می‌توان با این مبلغ ۲ یا ۳ ملک خریداری نمود و یکی‌ را استفاده و املاک دیگر را اجاره‌ داد تا بدین ترتیب درآمدی برای متقاضی حاصل گردد ) اقامت دائم این کشور را و تردد آزادانه به سایر کشورهای دیگر حوزه شنگن را بدون لزوم حضور الزامی ۶ ماه از سال، دریافت کند.
یکی از سریع ترین و راحت ترین روش های دریافت اقامت اسپانیا میباشد و با خرید ملک به ارزش ۵۰۰۰۰۰ ویزا این روش یورو بدون بهره گیری از وام بانکی‌ در بخش ملک سرمایه گذاری امکان پذیر میباشد و متقاضی پس از خرید ملک و آماده سازی مدارک تنها در کمتر از ۱ ماه اقامت خود و کل خانواده را دریافت می نماید. با توجه به سرمایه گذاری انجام شده ، روند رسیدگی به پرونده اقامت این نوع از متقاضیان به یک ماه کاهش یافته و پس از اقدامات قانونی از سوی دفتر وکالت و اخذ مجوزهای لازم اخذ اقامت دائم متقاضی امکان پذیر است.
شایان ذکر است که اخذ این ویزا مستقیما و بدون نیاز به گذراندن مدت زمانی مشخص در خاک اسپانیا منجر به اخذ اقامت دایم خواهد گردید. بنابر این مزیت این روش نداشتن شرط حضور در اسپانیا می‌باشد ، دارندگان این نوع اقامت فقط کافیست حد اقل یک هفته در سال را در اروپا باشند.بدین معنی که از ابتدا شخص از تمامی حقوق و تکالیف یک شهروند اسپانیایی برخوردار بوده و به همراه او اعضای درجه یک خانواده اش نیز می توانند از تمامی امکانات موجود همچون تحصیل ، راه اندازی کسب و کار شخصی و از این دست در کشور اسپانیا بدون کوچکترین محدودیت نسبت به شهروندان اسپانیایی نهایت استفاده را ببرند. اینکه شخص با اخذ این اقامت می تواند به راحتی وارد دیگر کشورهای حوزه اتحادیه اروپا گردیده و ازامکانات موجود
فرایند خرید ملک در این کشور همانند سایر کشورهای اروپایی است. وقتی که ملک مورد نظر و مناسب خود را پیدا کردید ، اولین مرحله پرداخت مبلغی به عنوان رزرو و حدودا ۱۰ هزار یورو می باشد. این مبلغ توسط بخش فروش شرکت سازندهون ملک به عنوان رزرو نگاه داشته شده و شما سی الی چهل و پنج روز فرصت دارید با انجام امور اداری و مالی ، مابقی مبلغ را تامین کنید. سپس یک قرارداد خرید خصوصی املاک ، در حضور سردفتر اسناد رسمی تعیین شده و یک مسئول دولتی اسپانیایی باید شاهد امضای این قرار داد باشد.

مراحل اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

در ابتدا مشاوران مهاجرتی آندیاسیر با صلاحیت قانونی در اسپانیا و تخصص در مهاجرت به این کشور ، هر پرونده را بررسی می‌کنند تا از شانس بالای قبولی آن مطمئن شوند. پس از عقد قرارداد خدمات ، آماده سازی مدارک اقامتی متقاضی توسط وکلای آندیاسیر و بدون نیاز به حضور شما و تنها با ارائه وکالتنامه معتبر به وکلای مجموعه آندیاسیر انجام و اصل کلیه مدارک و راهنمایی های لازم توسط پست قابل پیگیری به آدرس متقاضی ارسال خواهد شد.
همچنین هماهنگی لازم جهت عقد قرارداد خرید ملک در اسپانیا ( تهیه پیش نویس قرارداد ) توسط مشاوران مجموعه آندیاسیر انجام خواهد شد و پس از آماده سازی مدارک و ارسال اصل کلیه مدارک ، ارائه درخواست به کنسولگری اسپانیا توسط متقاضی یا متقاضیان انجام خواهد شد. کنسول اسپانیا پرونده را بررسی کرده و تصمیم خواهد گرفت که با متقاضی مصاحبه کند یا خیر. کارشناسان ما شما را برای مصاحبه آماده می کنند تا بتوانید پاسخ های درست به سوالات بدهید ، این مسئله بسیار مهم و تعیین کننده است. وکلای مهاجرتی مجموعه آندیاسیر با مقامات مهاجرتی اسپانیا در ارتباط هستند تا مطمئن شوند پرونده به جریان افتاده و نتیجه موفقی خواهد داشت.
پس از پذیرفته شدن درخواست اخذ اقامت موقت متقاضی ، همکاران ما شما را از قبول شدن درخواستتان مطلع خواهند نمود. از زمان تایید ثبت تقاضانامه شما ویزای تمکن مالی اسپانیا ، ظرف ۳۰ روز سفارت با شما تماس خواهد گرفت تا برای دریافت ویزا به سفارت مراجعه فرمایید. در این مرحله ویزای تیپ D که نوعی ویزای مهاجرتی و قابل تغییر به اقامت می باشد برای متقاضی و افراد خانواده وی صادر خواهد شد. شما باید ظرف مدت مشخص شده در ویزا ( معمولا ۹۰ روز )‌ وارد کشور اسپانیا شوید. همچنین اطمینان حاصل فرمایید پاسپورت شما در زمان ورود به اسپانیا مهر بخورد.
درمرحله بعدی و پس از هماهنگی با اداره مهاجرت در مادرید یا بارسلونا ، متقاضی و همراهان ، جهت انگشت نگاری و تشکیل پرونده اولیه وارد اسپانیا شده و به همراه وکلای مجموعه آندیاسیر ، افتتاح حساب بانکی در اسپانیا را خواهید داشت و ظرف مدت ۳۰ روز ، کد ملی اسپانیایی خود و همراهان را به همراه کارت اقامت ۲ ساله اسپانیا دریافت خواهند نمود. کلیه پروسه اخذ اقامت موقت اسپانیا از طریق خرید ملک مالی حدود سه ماه به طول می انجامد.
مهاجرت از طریق Golden Visa متفاوت از سایر روش ها می باشد و پس از اخذ موافقت اداره مهاجرت اسپانیا ،‌ از ابتدا یک اقامت با اعتبار ۲ سال به فرد متقاضی ، همسر و کلیه فرزندان متقاضی با هر سنی و والدین متقاضی ( تحت شرایط خاصی ) اعطا خواهد شد و سپس در تمدید های آینده اقامت های موقت ۲ ساله اعطا خواهد شد. پس از دو تمدید دو ساله جمعا به مدت پنج سال ، تمدید بعدی متقاضی پنج ساله می باشد که در انتهای پنج سال دوم ، متقاضی ، امکان اخذ پاسپورت کشور اسپانیا را دارد.
مهاجرت به اسپانیا امکان تحصیل مجانی برای شما و فرزندانتان را از دبستان تا عالی ترین سطح دانشگاه به همراه خواهد داشت. همچنین قیمت خرید ملک و هزینه های زندگی در اسپانیا به نسبت دیگر کشورهای غرب اروپایی ارزانتر می باشد. هر شهروند خارجی مقیم در اسپانیا می تواند از وام کم بهره و طولانی مدت بانک های اروپایی برای خرید خانه ، اتومبیل و راه اندازی تجارت مورد علاقه خود بهره مند گردد.
شرایط آسان و تسهیل در قوانین مالیاتی برای علاقه مندان فعالیتهای تجاری و داشتن اجازه کار و تولید از دیگر دلایلی می باشد که پادشاهی اسپانیا را تبدیل به نه تنها محل ایده آلی برای تجار موفق و سرمایه گذارای بلکه این کشور به طور کلی فرصت یک زندگی مناسب و توام با آرامش و فرصت های یکسان برای همه افراد فراهم آورده است.
کشور اسپانیا بر خلاف دیگر کشورهای غرب اروپایی دارای مقررات سخت و دست و پا گیر نمی باشد و شرایط مساعد و مطلوبی را برای ادامه زندگی و کار شهروندان خود و سایر کشورها به طور مساوی فراهم آورده است.
برای آن که شما بتوانید بدون کوچکترین مشکلی به هدف مورد علاقه تان برسید و موفق به اخذ اقامت موقت اسپانیا در مراحل اول و کسب اقامت دائم و پاسپورت این کشور به عنوان هدف نهایی نائل گردید ، لازم است کلیه پروسه دریافت اقامت از شروع تا پایان با رعایت کلیه قوانین و مقررات اسپانیا صورت پذیرفته و از نقض مقررات و قوانین جدا پرهیز شود. با مشاوره و همراهی مجموعه آندیاسیر مهاجرت به اسپانیا برای شما همراه با رضایتمندی و تضمین جهت ورود شما به این کشور و شروع یک زندگی نو توام با امنیت و آرامش خواهد بود

روش دوم:اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی

اخذ اقامت اسپانیا |آندیا سیراگر قصد مهاجرت به اسپانیا را دارید و می خواهید بدون هیچ سرمایه گذاری اقامت اسپانیا را در یافت نمایید می توانید از طریق تمکن مالی به خواسته ی خود دست یابید. در حال حاضر یکی از بهترین راه های اخذ اقامت اسپانیا از طریق اثبات تمکن مالی یا همان Non-lucrative می باشد. اقامت تمکن مالی اسپانیا نوعی برنامه مهاجرتی در بستر قوانین و مقررات اسپانیا است که به موجب آن به اشخاص متقاضی با میزان ثروت مشخص ویزای اقامت اعطا می گردد. هدف ویزای تمکن مالی اسپانیا یا همان Spanish Wealth Visa فراهم کردن یک راه حل مطمئن برای کسانی که تمایل به زندگی در اسپانیا دارند می باشد. در این روش اعضای خانواده متقاضی هم این امکان را دارند که اقامت این کشور را همزمان با متقاضی اصلی درخواست و دریافت نمایند.
در این روش متقاضیان باید برای دریافت اقامت اسپانیا با توسل به یکی از دو روشی که در ادامه شرح داده خواهد شد ، دولت اسپانیا را قانع کند که افراد متمولی هستند و با درآمدی که در کشور مبداء خود و یا هر کشور ثالث دیگری دارند ، می تواند تا هر زمان که در اسپانیا زندگی می کند هزینه های زندگی خود و خانواده خود را تامین کنند. ( به بیان ساده تر متقاضی باید ثابت کند که توانایی این را دارد که بدون این که لازم باشد در جایی در اسپانیا به صورت تمام وقت استخدام شود ، یک منزل مسکونی با هر قیمت و متراژی که خودش دوست داشته باشد اجاره کند و یا بخرد. همچنین متقاضی باید بتواند از عهده هزینه های زندگی مانند خوراک ، پوشاک و… نیز حداقل به اندازه نیمی از سال بر بیاید. )
در روش تمکن مالی که در حال حاضر سفارت اسپانیا در تهران از آن‌ استقبال می‌کند شخص متقاضی می بایست قادر به اثبات درآمد کافی‌ در ایران باشد و این درآمد نباید به صورت حقوق ثابت باشد. به این گونه که متقاضی اقامت اسپانیا باید بتواند بدون حضور حد اقل شش ماه در ایران درآمد کافی‌ برای زندگی‌ در اسپانیا را داشته باشد.
لطفا آگاه باشید که این مجوز اقامت برای افرادی است که در واقع بیش از شش ماه در هر سال را در اسپانیا زندگی می کنند. به خاطر داشته باشید در روش تمکن مالی شرط حضور در اسپانیا بدون اجازه کار وجود دارد و این روش مختص افرادی است که بتوانند نشان دهند از محل کسب و کار فعلی خود در ایران ، و یا سرمایه گذاری یا هر منبع دیگری ، درآمدی معادل حداقل چهار برابر شاخص درآمد فعلی در اسپانیا را دارند.
روش اول : به آن دسته از متقاضیانی تعلق می گیرد که بتوانند نشان دهند در کشور مبداء خود درآمد مستند و محکمی معادل ۲۵۰۰ یورو در ماه و برای هر یک از اعضای خانواده ۵۵۰ یورو اضافه دارند. این درآمد می تواند حاصل اجاره خانه ، حقوق بازنشستگی ، حقوق دریافتی از بخش دولتی یا خصوصی و مواردی دیگری از این دست باشد. در این روش متقاضی باید با ارائه اسناد معتبر به دولت اسپانیا نشان دهد که برای زندگی در این کشور بدون کار کردن دارای استطاعت مالی کافی است.
روش دوم : به آن دسته از متقاضیانی تعلق می گیرد که درآمد ثابتی برای نشان دادن به دولت اسپانیا ندارند اما می توانند اثبات کنند که در طول یک سال گذشته ، مبلغ مناسبی را در حساب بانکی خود به عنوان میانگین موجودی حساب ،‌ نگهداری کرده اند. حساب بانکی باید به نام خود شخص متقاضی باشد و حداقل میانگین موجودی حساب مبلغ ۷۰ هزار یورو می باشد. این مبلغ باید در هر لحضه ، بلافاصله قابل برداشت باشد.
توجه داشته باشید که متقاضیان هر دو روش باید حداقل یک ملک در هر جای کشور خود به نام خودشان داشته باشند ( یعنی ملک ۱۰۰ درصد به نام خودشان باشد و سند قطعی هم داشته باشد ) همچنین یکی از بهترین مولفه های برای اثبات دارایی و اخذ اقامت از طریق تمکن مالی ، خرید ملکی متناسب با تعداد اعضای خانواده با فضای کافی برای آن ها می باشد و این نوع ملک ها به ارزش حداقل ۱۲۰۰۰۰ یورو به بالا خواهند بود.
در نظر داشته باشید در صورتی که قصد اخذ اقامت از این طریق را دارید به منظور اثبات امکان تامین هزینه زندگی بدون کمک دولت ، باید مدارک کامل و کافی به سفارت اسپانیا در تهران ارائه گردد که این موضوع را واضح نشان دهد. سایر مدارکی که برای دریافت ویزای تمکن مالی اسپانیا ضروری است گواهی عدم سوء سابقه قضایی ، گواهی سلامت جسمانی و یک اجاره نامه معتبر در اسپانیا می باشد. ( متقاضی می بایست یک ملک معتبر را برای خود اجاره یا خریداری نماید ).
مدت اولیه مجوز اقامت تمکن مالی برای یک سال است که می تواند برای دو سال تمدید شده و سپس برای دو سال دیگر نیز تمدید شود. پس از زندگی در اسپانیا به مدت پنج سال ، شخص متقاضی می تواند برای دریافت اجازه اقامت دائم اقدام کند. در صورت رعایت شرایط اقامت در اسپانبا در انتهای پنج سال دوم ، متقاضی امکان اخذ پاسپورت کشور اسپانیا را خواهد داشت.

مراحل اخذ ویزا و اقامت تمکن مالی اسپانیا

در ابتدا مشاوران مهاجرتی آندیاسیر با صلاحیت قانونی در اسپانیا و تخصص در مهاجرت به این کشور، هر پرونده را بررسی می‌کنند تا از شانس بالای قبولی آن مطمئن شوند. پس از عقد قرارداد ، آماده سازی مدارک اقامتی متقاضی توسط وکلای آندیاسیر و بدون نیاز به حضور شما و تنها با ارائه وکالتنامه معتبر به وکلای مجموعه آندیاسیر انجام و اصل کلیه مدارک و راهنمایی های لازم توسط پست قابل پیگیری به آدرس متقاضی ارسال خواهد شد.
سپس در ابتدا وقت سفارت اسپانیا درتهران ، برای شما رزرو خواهد شد و متقاضی می بایست به همراه اصل مدارک آماده ، ترجمه و ارسال شده ، تقاضانامه و پرونده خود را به سفارت اسپانیا در تهران تقدیم نماید. در گام بعدی سفارت پرونده شما را به سازمان مهاجرت اسپانیا ارسال می نماید.
از زمان تایید ثبت تقاضانامه ویزای تمکن مالی اسپانیا شما ، ظرف ۳۰ روز سفارت با شما تماس خواهد گرفت تا برای دریافت ویزا به سفارت مراجعه فرمایید. در این مرحله ویزای تیپ D که نوعی ویزای مهاجرتی و قابل تغییر به اقامت می باشد برای متقاضی و افراد خانواده وی صادر خواهد شد. شما باید ظرف مدت مشخص شده در ویزا ( معمولا ۹۰ روز )‌ وارد کشور اسپانیا شوید. همچنین اطمینان حاصل فرمایید پاسپورت شما در زمان ورود به اسپانیا مهر بخورد.
درمرحله بعدی و پس از هماهنگی با اداره مهاجرت در مادرید یا بارسلونا ، متقاضی و همراهان ، جهت انگشت نگاری و تشکیل پرونده اولیه وارد اسپانیا شده و به همراه وکلای مجموعه آندیاسیر و پس از اجاره محل سکونت و افتتاح حساب بانکی در اسپانیا ، ظرف مدت ۳۰ روز ، کد ملی اسپانیایی خود و همراهان را به همراه کارت اقامت یکساله اسپانیا دریافت خواهند نمود. کلیه پروسه اخذ اقامت موقت اسپانیا از طریق تمکن مالی حدود سه ماه به طول می انجامد
لازم به ذکر است متقاضیان درآینده با نشان دادن مجدد همین مدارک قادر خواهند بود اقامت دو ساله موقت دیگر و سپس اقامت دایم اسپانیا را دریافت کنند و پس از طی این پروسه زمانی و به شرط رعایت حضور در اروپا اجازه اقدام برای دریافت پاسپورت اسپانیا را نیز خواهند داشت. متقاضیان در این روش باید دقت کنند که چون علت دریافت اقامت برای آن ها تمول مالی آن ها بوده قادر نخواهند بود در اسپانیا کار کنند و در صورت نیاز برای کار کردن باید حتما شرکت ثبت نموده و سپس برای توسعه بیزینس اختصاصی خود تلاش کنند.

روش سوم:اخذ اقامت اسپانیا از طریق خویش فرمایی

اخذ اقامت اسپانیا |آندیا سیریکی دیگر از گزینه های ممکن در خصوص اخذ اقامت اسپانیا ، اقامت از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی در اسپانیا می باشد. این نوع اقامت از مهمترین و موثرترین روش های اقدام برای شروع زندگی جدید در اسپانیا بوده که متقاضی پس از انجام مراحل ثبت شرکت ، تهیه و به ثبت رساندن پلن تجاری خود برای اجرایی کردن آن قادر به کسب اقامت اسپانیا از طریق ثبت شرکت در کشور اسپانیا خواهد بود. عمده شرکت های اسپانیا به شکل شرکت با مسولیت محدود ثبت می شوند.
بر خلاف اقامت تمکن مالی که قبلا به آن پرداخته ایم ، در این روش متقاضی دارای اجازه کار خواهد بود و می تواند از طریق این اقامت به کار و کارآفرینی پرداخته و از مزیت های ذکر شده استفاده نماید. در واقع دولت اسپانیا در نظر دارد کارآفرینانی که با توجه به استعداد ، ایده های خلاقانه و تجربه در زمینه حرفه خود برای جامعه و خود شخص مفید واقع خواهند شد را از طریق این نوع اقامت جذب نماید. در این روش اعضای خانواده متقاضی هم این امکان را دارند که اقامت این کشور را همزمان با متقاضی اصلی درخواست و دریافت نمایند
شما می توانید با ثبت یک شرکت با مسئولیت محدود و همچنین تدوین و تهیه بیزینس پلان توسط وکلای آندیاسیر ، شرحی از اهداف و فعالیت های اقتصادی پیش روی خود را ارائه داده که در صورت تصویب ، شما قادر به فعالیت اقتصادی و کسب درآمد در کشور اسپانیا خواهید شد. اخذ اقامت اسپانیا برای تجار خویش فرما در اسپانیا (Self Employed Business) از طریق ثبت شرکت در اسپانیا امکان پذیر است این شرکت معمولاً با مسولیت محدود تحت عنوان SL Private Company ثبت می گردد
در اسپانیا انگیزه های زیادی برای ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار دیده شده است که یکی از آنها کاهش مالیات در شرایط خاص است. مثلا شرکت های تازه تاسیس در اسپانیا برای دو سال ابتدایی تنها ۱۵ درصد باید مالیات پرداخت نمایند. ولی بعد از این دو سال مالیات با نرخ ۲۵ درصد محاسبه خواهد شد.
حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در اسپانیا ۳۰۰۰ یورو می باشد که نیازی به تامین این سرمایه توسط متقاضی نمی باشد و مجموعه آندیاسیر در طول فرآیند ثبت شرکت ارزش سهام شرکت متقاضی را واریز و برداشت خواهد نمود. مجموعه آندیاسیر ظرف مدت ۱ ماه شرکتی با مالکیت متقاضی به ثبت خواهد رساند و پس از آماده سازی مدارک ، متقاضی آماده ثبت درخواست اقامت خواهد بود.

مراحل اخذ ویزا و اقامت خویش فرمایی اسپانیا

در ابتدا مشاوران مهاجرتی آندیاسیر با صلاحیت قانونی در اسپانیا و تخصص در مهاجرت به این کشور، هر پرونده را بررسی می‌کنند تا از شانس بالای قبولی آن مطمئن شوند. پس از عقد قرارداد ، ثبت شرکت و آماده سازی مدارک اقامتی و آماده سازی مدارک اقامتی متقاضی توسط وکلای آندیاسیر و بدون نیاز به حضور شما و تنها با ارائه وکالتنامه معتبر به وکلای مجموعه آندیاسیر انجام و اصل کلیه مدارک و راهنمایی های لازم توسط پست قابل پیگیری به آدرس متقاضی ارسال خواهد شد.
در این مرحله و در طول آماده سازی مدارک متقاضی در ابتدا کد NIE و یا Fiscal Identity Number به معنای کد مالیاتی برای شخص متقاضی مهاجرت به اسپانیا درخواست و اخذ خواهد شد. سپس وقت سفارت اسپانیا درتهران ، برای شما رزرو خواهد شد و متقاضی می بایست به همراه اصل مدارک آماده ، ترجمه و ارسال شده درخواست اقامت و پرونده خود را برای دریافت اقامت موقت در سفارت اسپانیا ثبت نماید. در گام بعدی سفارت پرونده شما را به سازمان مهاجرت اسپانیا ارسال می نماید.
از زمان تایید ثبت تقاضانامه ویزای خویش فرمایی اسپانیا شما ، ظرف ۳۰ روز سفارت با شما تماس خواهد گرفت تا برای دریافت ویزا به سفارت مراجعه فرمایید. در این مرحله ویزای تیپ D که نوعی ویزای مهاجرتی و قابل تغییر به اقامت می باشد برای متقاضی و افراد خانواده وی صادر خواهد شد. شما باید ظرف مدت مشخص شده در ویزا ( معمولا ۹۰ روز )‌ وارد کشور اسپانیا شوید. همچنین اطمینان حاصل فرمایید پاسپورت شما در زمان ورود به اسپانیا مهر بخورد.
درمرحله بعدی و پس از هماهنگی با اداره مهاجرت در مادرید یا بارسلونا ، متقاضی و همراهان ، جهت انگشت نگاری و تشکیل پرونده اولیه وارد اسپانیا شده و به همراه وکلای مجموعه آندیاسیر در اسپانیا ، ظرف مدت ۳۰ روز ، کد ملی اسپانیایی خود و همراهان را به همراه کارت اقامت یکساله اسپانیا دریافت خواهند نمود. کلیه پروسه اخذ اقامت موقت اسپانیا از طریق ثبت شرکت حدود پنج ماه به طول می انجامد.
پس از اخذ موافقت اداره مهاجرت اسپانیا ،‌ در ابتدا یک اقامت با اعتبار ۱ سال به فرد متقاضی ، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال او اعطا خواهد شد و سپس در تمدید های آینده اقامت های موقت ۲ ساله اعطا خواهد شد. پس از دو تمدید دو ساله جمعا به مدت پنج سال ، تمدید بعدی متقاضی پنج ساله می باشد که در صورت رعایت شرایط اقامت در اسپانبا در انتهای پنج سال دوم ، متقاضی ، امکان اخذ پاسپورت کشور اسپانیا را دارد.

چرا اقامت اسپانیا با آندیاسیر؟

اخذ اقامت اسپانیا |آندیا سیرهمانگونه که مطلع هستید راههای دسترسی به اقامت موقت و دائم در هر کشوری متفاوت بوده و لذا لازم است برای اخذ اقامت هر کشور به بهره گیری از نظر کارشناسان و متخصصین واجد شرایط دست اندرکار در امر اخذ ویزا و اقامت مشاوره نمائید و آژانس آندیا سیر امکان ارتباط مستقیم با بهترین و خبره ترین شرکتهای مهاجرتی فراهم مینمایند.
کشور اسپانیا نیز از این قاعده مستثنی نبوده و روشهای مختلفی برای اخذ اقامت پیش روی متقاضیان قرار دارد که بر اساس نوع تخصص ، میزان دارائیها و نقدینگی ، شرایط سنی و وضعیت تأهل و تحصیلات ، مشاوران آژانس آندیا سیر پس از بررسی مدارک و مصاحبه اولیه بهترین روش متناسب با امکانات متقاضی پیشنهاد میدهند و در کلیه روشها وکلای اسپانیایی امور مهاجرتی مستقر در اسپانیا همراه و راهنمای متقاضیان خواهند بود بطوریکه در اکثر موارد قرارداد اقامت بطور مستقیم با نماینده دفتر مهاجرتی و با حضور مترجم ذیصلاح انجام می پذیرد و علاوه بر اطلاع رسانی و راهنمایی در زمان حضور در سفارت برای مصاحبه یا اخذ ویزای موقت ، همراه متقاضی خواهند بود و از آنجا که هزینه خدمات در چندین مرحله دریافت میگردد متقاضی هیچ استرسی نداشته و تا اطمینان از انجام هر مرحله پرداختی برای مراحل بعدی نخواهد داشت.
محبوبیت مجموعه آندیاسیر مبتنی بر موفقیت در اخذ اقامت در حوزه بالتیک و کشورهای لهستان ، اسلواکی و اسپانیا بوده و میزان موفقیت مجموعه ما در زمینه مهاجرت به کشورهای بالتیک ، لهستان ، اسلواکی و اسپانیا كمابیش منحصربفرد می باشد. این مجموعه دارای آخرین اطلاعات مربوطه بوده و در پاسخ به هر سؤالی ، دقیق ترین اطلاعات را فراهم می نماید. مجموعه ما با ارائه خدمات منحصر به فرد و درک ویژه از مقوله مهاجرت و تاثیر آن بر زندگی افراد به یکی از شرکت های معتبر حقوقی و مهاجرتی به اروپا در دهه اخیر مبدل گشته است. سابقه مفید ما در تبدیل متقاضیان مهاجرت به شهروندان دائم اروپا ، گواهی بر سطح بالای کار و دقت ما می باشد.
مجموعه ما متقاضیان گرامی را یاری نموده تا کشور اسپانیا را خانه جدید خود احساس نمایند و پس از ورود به اسپانیا تسهیلات لازم همچون رزرو هتل ، استقبال فرودگاهی ، همراهی وکیل برای انجام امور دریافت کارت اقامت و مترجم در صورت نیاز به متقاضیان ارائه خواهد شد.
تمامی پرونده های مهاجرتی از طریق دفاتر ما در اروپا واقع در اسپانیا ،‌ اسلواکی ، لهستان ، ليتوانى ، لتونى و استونى پیگیری و اجرا خواهد شد و تمامی اطلاعات آن به صورت محرمانه حفظ می گردد. هدف ما رضایت کامل شما بدور از هرگونه اضطراب و نگرانی می باشد و خدا را شاکریم که تا به این لحظه پرونده های اخذ اقامت اسپانیا ١٠٠ درصد قبولی داشته و این امر تمامی کارشناسان و وکلای مجموعه را بر این داشته که متقاضیان را در تمامی مراحل از ابتدا تا دریافت اولین کارت اقامت همراهی و همفکری نمایند. ما به شما اطمینان می دهیم که هر پرونده با کمال دقت دنبال خواهد شد.

بازدید 4582 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 27 شهریور 1399 12:40
View My Stats