امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مستر کارت و ویزا در کشور چین
#1
به کشور چین دومین قطب اقتصادی جهان نیز می گویند. چین بازار خود را به روی شرکت‌های خدمات مالی خارجی بازنمود و این شرکت‌ها می توانند تحت شرایطی خاص در این بازار فعالیت می نمایند که شرکت‌هایی مانند ویزا و مستر کارت به بازار کارت‌های بانکی چین به ارزش 55 تریلیون یوان در دسترس می باشند.
ویزا و مستر کارت این دو غول کارت‌های اعتباری و نقدی ده‌ها سال است که به دنبال دسترسی به بازار چین می باشند که بانک مرکزی چین طی خبری اعلام نمود که حجم معاملات کارتی این بازار در سال 2015 به 55 تریلیون یوان رسیده و بخش اعظم این بازار در اختیار شرکت UnionPay می باشد.
بر طبق قوانینی که بانک مرکزی و کمیسیون تنظیم مقررات بانکداری چین وضع نمودند، شرکت‌های متقاضی باید 1 میلیارد یوان (152.2 میلیون دلار) سرمایه را در یک شرکت محلی ثبت نمایند که به علاوه این شرکت‌ها باید استانداردهای امنیتی و امنیت سایبری چین را پذیرا باشند و یک نمایندگی محلی نیز برای خود در نظر بگیرند. این قوانین یک سال بعد از این که کابینه چین اعلام کرد شرکت‌های خارجی می‌توانند در بازار کارت اعتباری این کشور فعالیت کنند، وضع گردید.
بانک مرکزی چین بعد از انتشار قوانین اعلام کرد که در آینده شرکت‌کنندگان متنوعی را در بازار کارت بانکی چین خواهیم دید و همه این شرکت‌ها در شرایطی منصفانه و تحت قوانینی یکسان به رقابت می‌پردازند. این بانک همچنین اعلام کرد شرکت‌هایی که صلاحیت آن‌ها تائید شده که می‌توانند برای دریافت کارت بانکی اقدام نمایند که این شرکت‌ها باید استانداردهایی را برای شرکت‌های داخلی در نظر گرفته را رعایت نمایند که علاوه بر سرمایه‌گذاران خارجی بعد از عبور از فیلترهای امنیتی می‌توانند برای دریافت کارت اتاق پایاپای اقدام نمایند که بعد از این که شرکت درخواست خود را ثبت نمود بانک مرکزی 90 روز برای صدور تأییدیه فرصت دارد. شرکت‌هایی که درخواست آن‌ها تائید می‌شود به مدت یک سال می‌توانند در این بازار فعالیت نمایند.
منبع : مستر کارت و ویزا در کشور چین
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان