پارک فوندل یا وندل در آمستردام

پارک فوندل یا وندل در آمستردام (Vondelpark)

پارک فوندل یا وندل بزرگترین و معروف ترین پارک آمستردام در هلند می باشد که پناهگاهی فوق العاده برای دوری از شلوغی شهر می باشد.این پارک با 140 سال قدمت و با مساحت 47 هکتار در قلب آمستردام سالانه حدود 20 میلیون بازدید کننده در تور اروپا دارد.

 

با حضور در این پارک، می توانید ضمن سپری کردن اوقاتی شاد و مفرح، از دیدن فضای زیبا و طبیعتی لذت ببرید. پیست دوچرخه سواری، فضاهای گلکاری شده، دریاچه و چمن های تازه فضایی منحصر به فرد را در این پارک ایجاد کرده است. این پارک مکان مناسبی برای استراحت، پیاده روی، عکاسی و حتی نشستن  می باشد. در سراسر این پارک در فصل تابستان، فعالیت های هنری مانند تئاتر، موسیقی و حرکات نمایشی اجرا می‌گردد. تئاتر روباز در نزدیکی ورودی خیابان "اگن‌اشترات" اجرا می‌شود و تماشای آن رایگان است. همچنین انواع کنسرت های موسیقی بطور رایگان برای علاقه مندان برگزار می شود که بسیار جذاب و دیدنی هستند. این پارک همچینین دارای یک سالن نمایش و یک موزه ملی فیلم می باشد . فیلم های که در اینجا به نمایش در می آیند طیف وسیعی از فیلم های صامت قرن نوزدهم تا تولیدات دیجیتال معاصر می باشد.

پارک وندل در سال 1865 میلادی به عنوان محلی برای اسب‎سواری وگردش افتتاح گردید و در سال 1877 میلادی وسعت این پارک به مساحت 47 هکتاری کنونی گسترش پیدا کرد. چمن های این پارک به عنوان زمینه ورزشی و  مسیرهای دوچرخه سواری مورد استفاده قرار می گیرد. این پارک دارای شش محوطه بازی و یک زمین بازی بزرگ است.

در گذشته این پارک در حاشیه شهر قرار داشت ولی امروزه در مرکز شهر آمستردام قرار دارد. این پارک یکی از زیباترین مکان ها در هلند است که گردشگرای زیادی را در تور اروپا  به خود جذب می کند. در این پارک 150 ساله چندین مجسمه برنزی خود نمایی می‌کند که یکی از آنها مجسمه شاعر هلندی، فوندل است.

 

 

 

خواندن 4299 دفعه

تور آموزشی سوئیس