موزه لوور پاریس

موزه لوور پاریس با بیش از ۳۵هزار اثر هنری در هشت بخش مختلف پربازدیدترین موزه جهان است. موزه لوور در کشور فرانسه واقع شده‌است و یکی از پربازدیدترین مکان ها در تور اروپا است.

 

بنای موزه لوور قبل از انقلاب کبیر فرانسه یکی از کاخ‌های سلطنتی بود، که به عنوان موزه سلطنتی در آن آثار با ارزش هنری نگهداری می‌شد و پس از انقلاب کبیر، در سال ۱۷۸۹ موزه و آثار موجود به مردم فرانسه اهدا شد و در سال ۱۷۹۳ تبدیل به موزه ملی فرانسه شد.

موزه لوور پاریس عظیم‌ترین موزه جهان است و در مجموعه‌های مختلف این موزه آثاری از دوران پیش از تاریخ تا کنون نگهداری می‌شود.در این موزه آثار بسیاری در زمینه هنر، فرهنگ و تاریخ بشر وجود دارد که از آن جمله می‌توان به لوح حمورابی، تابلوی بانوی صخره‌ها و تابلوی مونالیزا اثر لئوناردو داوینچی اشاره کرد. در واقع معروف‌ترین آثار هنری و تاریخی جهان را در این موزه نگهداری می‌کنند.همچنین ۲۵۰۰ آثار باستانی و ارزشمند ایرانی در این موزه به چشم می‌خورد که روزانه هزاران نفر از این آثار بازدید می کنند.

موزه لوور در فرانسه بخش عظیمی از آثار تاریخی و باستانی ایران را در دل خود جای داده است که توجه بیشتر بازدیدکنندگان را به خود جلب می‌کند. «سالن ایران» در موزه لوور فرانسه یكی از بزرگترین بخش‌های این موزه است. به طوری كه دیدن همه اشیاء گرانبها و ارزشمند ایرانی موجود در آن كه زمانی از این مملكت به تاراج رفته بود، در یك روز و دو روز امكان پذیر نمی‌باشد. همچنین نقاشی رنگ روغن از ناصرالدین شاه پادشاه قاجار نیز در موزه لورر نگهداری می‌شود.

در پشت این کاخ باغ زیبایی به نام باغ تویلری وجود دارد و رو به روی باغ نیز میدان کنکورد قرار گرفته است. همچنین این مکان نزدیک به خیابان معروف شانزلیزه است که از مکان های گردشگری در تور اروپا می باشد.

 

خواندن 3053 دفعه